TJ LOKOMOTIVA BŘECLAV

Z tropického Hodonína vezou muži třetí a ženy páté místo!

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 15. června 2015 v 10:31.

Kristýna a Jana Lánská při doběhu na 100m (4. kolo I. ligy, 20. srpna 2016)
V sobotu 13. června se za tropického počasí konalo v Hodoníně 3. kolo I. národní ligy družstev mužů a žen. Muži vybojovali kvalitní třetí místo, ovšem na druhou Opavu ztratili pouhých 3,5 bodu. Připravili se tak o reálnou šanci Opavu celkově porazit. Ženy podobně jako v Břeclavi zabojovaly a bylo z toho vysněné páté místo, které ženy výrazně posunulo v boji o záchranu dopředu. Potěšující je také to, že se v Hodoníně konaly břeclavské štafetové hody (celkem 8 štafet – 4 mužské a 4 ženské – což je zcela výjimečný jev). Mužům bodově nejvíce přispěl jako již tradičně mílař Roman Paulík, který byl čtvrtý na 800m a na dvojnásobné trati vyhrál (start-cíl) a zaběhl si svůj nejlepší letošní výkon (4:00,19 min). Následoval vícebojař Marek Ošmera, který ještě zcela nevyléčil své zranění z MČR. V dálce bral páté místo, na krátkých překážkách vybojoval stylem „všichni k zemi“ třetí příčku. Skokan Petr Zelinka byl také velice platným členem družstva i přesto, že se mu moc nevedlo. Ve výšce zaznamenal pouze 182 cm a dělené deváté místo, v trojskoku byl pátý a na krátkých překážkách čtvrtý. Vrhač Lukáš Brenn nasbíral celkem třináct bodů (disk – 42.30m, oštěp – 54.94m, kladivo – 37.15 m). Neztratily se ani naše dorostenecké naděje Matěj Osička a Erik Veselý. Matěj zaběhl 400m za 52,13 (7. místo) a 800m za 1:55,98min (nový PB a třetí příčka). Erik Veselý vyhrál soutěž v oštěpu (58,75m). Ostatní bodující závodníci: Bottlík Jakub, Formánek Adam, Valachovič Jakub, Vodák Ondřej, Hrozínek Adam, Lacina Jakub, Jahoda Vojtěch, Káňa Dominik. Z žen bodovala Martina Vévodová (5000m – 5. místo, 1500m – 1. místo), Eliška Chvílová (dálka - 1. místo, trojskok – 5. místo), Monika Baňovičová (trojskok – 1. místo), Leona Vargová (disk – 4. místo, koule – 9. místo), Kristýna Lánská (100m – 8. místo, 200m – 5. místo), Hana Slavíková (5000m – 3. místo, 1500m – 10. místo). Další bodující závodnice: Kristýna Kovaříková, Tereza Ďurdiaková, Anna Bravencová, Radmila Vrbová, Štěpánka Ošmerová, Barbora Vrzalová a Nikol Musilová. Kompletní výsledky z Hodonína najdete zde.

Krátce

Klára Klimovičová před 10 dny

V sobotu 21. dubna se koná RACIO Běh kolem Dyje. Vaše děti, prosím, přihlašte přes tento odkaz, bude to pro Vás jednodušší než v den závodu. Kolonku oddíl, prosím, vyplňte TJ Lokomotiva Břeclav. Pokud budete mít zájem, tak v 9:30 hod bude společná rozcvička pro přípravky. Závodníci starších kategorií se již budou rozcvičovat sami. Poprosím Vás, aby děti měly nová červená klubová trika. Pokud někdo stále nemá, budu rozdávat u starší přípravky na konci tréninku, u mladších na začátku. Zbylé skupiny se domluví se svým trenérem (předškoláci, výběrovka).

Jaromír Hloch před 22 dny

Tréninky přípravky budou od měsíce dubna probíhat venku na atletickém stadionu. Pro mladší přípravku platí, že se při nepříznivém tréninku přesuneme do haly.

Jaromír Hloch před měsícem

Na Mistrovství ČR žáků a žákyň (3. a 4. března) v Ostravě měla břeclavská atletika jednoho zástupce. Vojtěch Prokeš nastoupil v běhu na 1500 m a vybojoval 11. místo za čas 4:59,31 min.