Oficiální web břeclavské atletiky

Z tropického Hodonína vezou muži třetí a ženy páté místo!

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 15. června 2015 v 10:31.

Kristýna a Jana Lánská při doběhu na 100m (4. kolo I. ligy, 20. srpna 2016)
V sobotu 13. června se za tropického počasí konalo v Hodoníně 3. kolo I. národní ligy družstev mužů a žen. Muži vybojovali kvalitní třetí místo, ovšem na druhou Opavu ztratili pouhých 3,5 bodu. Připravili se tak o reálnou šanci Opavu celkově porazit. Ženy podobně jako v Břeclavi zabojovaly a bylo z toho vysněné páté místo, které ženy výrazně posunulo v boji o záchranu dopředu. Potěšující je také to, že se v Hodoníně konaly břeclavské štafetové hody (celkem 8 štafet – 4 mužské a 4 ženské – což je zcela výjimečný jev). Mužům bodově nejvíce přispěl jako již tradičně mílař Roman Paulík, který byl čtvrtý na 800m a na dvojnásobné trati vyhrál (start-cíl) a zaběhl si svůj nejlepší letošní výkon (4:00,19 min). Následoval vícebojař Marek Ošmera, který ještě zcela nevyléčil své zranění z MČR. V dálce bral páté místo, na krátkých překážkách vybojoval stylem „všichni k zemi“ třetí příčku. Skokan Petr Zelinka byl také velice platným členem družstva i přesto, že se mu moc nevedlo. Ve výšce zaznamenal pouze 182 cm a dělené deváté místo, v trojskoku byl pátý a na krátkých překážkách čtvrtý. Vrhač Lukáš Brenn nasbíral celkem třináct bodů (disk – 42.30m, oštěp – 54.94m, kladivo – 37.15 m). Neztratily se ani naše dorostenecké naděje Matěj Osička a Erik Veselý. Matěj zaběhl 400m za 52,13 (7. místo) a 800m za 1:55,98min (nový PB a třetí příčka). Erik Veselý vyhrál soutěž v oštěpu (58,75m). Ostatní bodující závodníci: Bottlík Jakub, Formánek Adam, Valachovič Jakub, Vodák Ondřej, Hrozínek Adam, Lacina Jakub, Jahoda Vojtěch, Káňa Dominik. Z žen bodovala Martina Vévodová (5000m – 5. místo, 1500m – 1. místo), Eliška Chvílová (dálka - 1. místo, trojskok – 5. místo), Monika Baňovičová (trojskok – 1. místo), Leona Vargová (disk – 4. místo, koule – 9. místo), Kristýna Lánská (100m – 8. místo, 200m – 5. místo), Hana Slavíková (5000m – 3. místo, 1500m – 10. místo). Další bodující závodnice: Kristýna Kovaříková, Tereza Ďurdiaková, Anna Bravencová, Radmila Vrbová, Štěpánka Ošmerová, Barbora Vrzalová a Nikol Musilová. Kompletní výsledky z Hodonína najdete zde.