TJ LOKOMOTIVA BŘECLAV

Zápisník jednoho břeclavského maratonce

Publikováno uživatelem Jiří Hanzlíček 12. října 2015 v 19:04.

Atletická dráha v Břeclavi.
Atletická dráha v Břeclavi.
Mnichovské pocity Ráno jsem se probudil do krásného Mnichovského rána (rozumněj zima jako prase a mlha). Cesta na start z hotelu je krátká a příjemná na zahřátí. Před startem si prohlížím olympijský stadion a představuji si jak na závěrečné třístovce pádím po oválu do cíle. S úsměvěm na tváři a pocitem, snad se z toho zase nepos*ru jako na posledním tréninku na 15. kilometru, jdu na start. Tlačím se v několikatisícovém davu běhuchtivých lidí a říkám si jak je možné, že je tu se mnou tolik důchodců. Po 20 minutách čekání přichází samotný start...ty vole, a je to tady! První kilometry utíkají pocitově rychle, nicméně časově přesně dle plánu (tempo běhu kolem 5:30/km, nicméně reálně hůř díky prodlevě na startu a postupně pak kvůli pauzám na občerstvení). Na metě půlmaratonu jsem za cca 2 hodiny a 4 minuty a nohy mám silné a nic mě netrápí. Mezi 20. a 30. kilometrem držím stále stejné tempo, na druhou stranu je to už trochu nuda, protože trasa míří nezáživnou okrajní zástavbou a hezkou holku tady člověk potká leda tak na billboardu. Po 30km míříme zpátky do historického centra, kde už maratonce podporují davy lidí a to mě žene dopředu. Do 35. kilometru jde vše podle plánu a já se cítím skvěle (vypadá to na čas pod 4:10). Prásk, a najednou to z ničeho nic přišlo, křeč do levého zaďáku...říkám si "a do prdele, to je konec". Po krátkém zastavení a protažení zkouším pokračovat v běhu. Tempo musím bohužel výrazně zpomalit a v jakémsi kvaziběhu mířím do cíle. Vyhlížím 40. kilometr jako morální impuls. Metry ovšem neubíhají a já si připadám jako ve zpomaleném filmu. Jediné, co mě v tuto chvíli drží nad vodou, je pocit, že pokud udržím i toto pomalé tempo kvaziběhu, tak by to mělo stačit na pana Chlumeckého, který mi před maratonem příliš nevěříl. Po nějaké době se opět dostávám k olympijskému stadionu a už z dálky slyším hukot fanoušků a z reproduktorů trefně znějící song od ACDC "Higway to hell". Těsně před náběhem do útrob stadionu se mi do očí hrnou slzy - ani né tak z dojetí, jako z toho, že mě zrovna ve stejnou chvíli chytla křeč na třech místech. V náběhu do poslední třístovky mám husí kůži z atmosféry a připadám si téměř jako Emil Zátopek. Bolístky pomalu ale jistě utichají pod nástupem adrenalinu a endorfinu. Konečně jsem v cíli a užívám si pocit, že jsem to dokázal. Výsledný čas 4:16:43 je sice ryze amatérský, zejména ve srovnání s Jirkou Komínkem, který v neděli na jiném místě taky běžel maraton, nicméně i tak to ve finále stačilo na vklínění se mezi Standu Petrjánoše a již zmiňovanoho Zbyňka Chlumeckého. Na závěr bych rád poděkoval všem, co mi fandili a byli oporou.

Krátce

Klára Klimovičová před 10 dny

V sobotu 21. dubna se koná RACIO Běh kolem Dyje. Vaše děti, prosím, přihlašte přes tento odkaz, bude to pro Vás jednodušší než v den závodu. Kolonku oddíl, prosím, vyplňte TJ Lokomotiva Břeclav. Pokud budete mít zájem, tak v 9:30 hod bude společná rozcvička pro přípravky. Závodníci starších kategorií se již budou rozcvičovat sami. Poprosím Vás, aby děti měly nová červená klubová trika. Pokud někdo stále nemá, budu rozdávat u starší přípravky na konci tréninku, u mladších na začátku. Zbylé skupiny se domluví se svým trenérem (předškoláci, výběrovka).

Jaromír Hloch před 22 dny

Tréninky přípravky budou od měsíce dubna probíhat venku na atletickém stadionu. Pro mladší přípravku platí, že se při nepříznivém tréninku přesuneme do haly.

Jaromír Hloch před měsícem

Na Mistrovství ČR žáků a žákyň (3. a 4. března) v Ostravě měla břeclavská atletika jednoho zástupce. Vojtěch Prokeš nastoupil v běhu na 1500 m a vybojoval 11. místo za čas 4:59,31 min.

Dnes probíhá

25. 4. 2018
Okresní přebory žactva a dorostu (Břeclav)
Propozice
25. 4. 2018
Okresní kolo Štafetového poháru (Břeclav)
Propozice

Teprve proběhne

28. 4. 2018
MČR v běhu na 10000 m (Brno)
Propozice
3. 5. 2018
1. kolo Přípravka (Břeclav)

5. 5. 2018
1. kolo družstev Junioři, Dorost (Olomouc)

Již proběhlo

21. 4. 2018
RACIO Běh kolem Dyje (Břeclav)
Propozice Výsledky Fotogalerie
14. 4. 2018
MČR v půlmaratonu (Pardubice)
Propozice Výsledky
14. 4. 2018
Chůze 10km - 2. kolo I. ligy (Milovice)
Propozice Výsledky
Logo
Kontaktní údaje
Adresa
TJ Lokomotiva Břeclav
Veslařská 2753/1a
690 02 Břeclav
Email
info@atletikabv.cz
Bankovní spojení
Číslo účtu: 1390256339/0800
Kde nás najdete?
Odkaz na mapu
Jsme také na Facebooku!
Naši partneři Město Břeclav Stavba a údržba silnic