Oficiální web břeclavské atletiky

Běh se stal masovější než byste čekali...

Publikováno uživatelem Roman Paulík 27. února 2016 v 17:37.

Atletická dráha v Břeclavi.
Olomouc. Po nevybrání do elitní šestnáctky na MČR v běhu na 1500m, jsem se rozhodl, že si udělám výlet do mé /univerzitnímu studiu zaslíbené/ Olomouce. Věřil jsem, že se mi podaří obhájit loňské vítězství v posledním závodu (v Olomouci) stále více oblíbené sérii běžeckých závodů Winter run. Ráno probíhalo celkem pohodově, vlak měl nulové zpoždění, nepršelo, vítr nefoukal, ale bylo trošku chladno na to, že jsme měli v pondělí krýsných 16°C, tak dnes bylo v Olomouci max 5°C (nejsem z cukru, tohle mě nemůže rozhodit). A tak jsem si prošel na hodinku zdejší obchodní centrum Šantovka a poté zamířil na místo činu-Smetanovy sady (park Flora, kde probíhají pravidelně květinové výstavy). Po včerejším pročtení propozic závodu jsem se dozvěděl, že v 10.00 začíná prezentace a zbývá bohužel posledních 50 volných míst do naplnění kapacity závodu 600 účastníků. Tu možná začal můj zádrhel, prostě jsem se online nepřihlásil, protože přihlášky přes inernet byly do pondělka. Dorazil jsem tedy podotýkám přesně v 10.03 k prezentačnímu stolíku a tu se dozvídám, kapacita je naplněna (od jedné paní jsem zaslechl,že už v 9.30 tu byla řada!), napište se na papír a podle toho jestli se případně někdo nedostaví (z online přihlášených) dobereme vás v 11.15 po ukončení prezentace. Mé zděšení přišlo, když jsem se podíval na papír..předemnou napsaných jmen tam bylo nejmín už 15. No naštvaný jsem byl dost, řekl jsem si ale, že počkám do těch 11.15 (start závodu byl stanoven na 12.00). Byl jsem ochotný si svůj start i číslo uhádat. Nakonec o půl 12 byl jednotlivým přibližně 40 dopsaným, vyřčen ortel. V 11.41 zvolali jméno Roman PaVlík (jsem zvyklý na tento tradiční překlep), ale ulevilo se mi hodně, protože na druhého člověka na papíře podemnou se již nedostalo! Zbývalo rychlorozcvičení za 10min a procpání se na start. Samotný závod se mi šel do půlky v pohodě, pak jsem si řekl, že mírně zrychlým, to jsem taky udělal, ale špatné rozcvičení druhou polovinu mého výkonu zřejmě poznamenalo. Nakonec tedy vítězství cca 8,2km 27.10....ale byly to nezvyklé předzávodní nervy Vám povim.

Hlavní partner

FOSFA Sport FOSFA Sport

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Klára Klimovičová před 5 dny

Během prázdnin (tj čtvrtek a pátek, pondělí) se tréninky nekonají.

Klára Klimovičová před měsícem

Pozor, pozor!
Ve čtvrtek 22.2. se bude konat halový atletický víceboj pro závodníky přípravek;)
Závody se budou konat v klasickém čase tréninku.