TJ LOKOMOTIVA BŘECLAV

Mládežníci testovali v Bratislavě

Publikováno uživatelem Adam Formánek 17. prosince 2013 v 12:02.

Atletická dráha v Břeclavi.
V neděli 15.12. se v Bratislavě uskutečnil mezinárodní mítink pro kategorie staršího žactva (ročníky 99,98), dorostu (97,96) a juniorů (95,94). Tento mítink byl jedním z prvních závodů začínající halové sezóny a zároveň posledním závodem, pro některé atlety přecházející do vyšších kategorií. Z našich mládežníků předvedl nejhodnotnější výkony Ondřej Vodák (98), který nejdříve v dálkařském “maratonu“ (4 pokusy, 38 závodníků) všemi čtyřmi skoky dolétl za 6 metrů, ten nejdelší, ve druhé sérii, měřil 615cm. Poté ve výšce překonal 191cm a podařilo se mu tak navázat na svou výkonnost z podzimu a “překonat laťku“, kterou si sám vysoko nastavil na zářijovém MČR (vítězství za 188cm). Dva naši mladí univerzálové si v rámci zimní přípravy otestovali dálku a 60m překážek. V dálce předvedl Erik Veselý (98) 581cm a Adam Horák (99) 535cm, 60m překážek běžel Erik za 9.21s a Adam za 9.37s. Oba jsou si vědomi rezerv v technice, které se budou svědomitě snažit eliminovat. Z našich děvčat se představila Terezie Blanářová (99) v běhu na 60m, kde s vyrovnanými výkony 8.18s v rozběhu i ve finále obsadila 3. místo mezi asi tisíci závodnicemi všech věkových kategorií. Za zmínku stojí její výborné reakční časy 0.124s a 0.132s, přičemž průměr všech závodnic byl kolem 0.175s a našim překážkářům byly změřeny reakce 0.173s (Erik) a 0.177s (Adam). Naše elitní dorostenka Nikola Musilová (97) zaběhla 800m za 2:31.89 a z jejího výkonu bylo znát, že si nechává rezervy na vrcholnou akci večera, kterou byla smíšená štafeta na 4x200m.Štafeta na 4x200m ve složení Terezka, Nikola, Erik, Adam, tedy na ose Brumovice - Kobylí - Stará Břeclav - Kostice, si vedla v konkurenci čistokrevných chlapeckých štafet velmi dobře a s časem 1:47.99 se umístila zhruba uprostřed výsledkové listiny. http://youtu.be/c3QgV2onmKg

Krátce

Klára Klimovičová před 5 dny

V sobotu 21. dubna se koná RACIO Běh kolem Dyje. Vaše děti, prosím, přihlašte přes tento odkaz, bude to pro Vás jednodušší než v den závodu. Kolonku oddíl, prosím, vyplňte TJ Lokomotiva Břeclav. Pokud budete mít zájem, tak v 9:30 hod bude společná rozcvička pro přípravky. Závodníci starších kategorií se již budou rozcvičovat sami. Poprosím Vás, aby děti měly nová červená klubová trika. Pokud někdo stále nemá, budu rozdávat u starší přípravky na konci tréninku, u mladších na začátku. Zbylé skupiny se domluví se svým trenérem (předškoláci, výběrovka).

Jaromír Hloch před 17 dny

Tréninky přípravky budou od měsíce dubna probíhat venku na atletickém stadionu. Pro mladší přípravku platí, že se při nepříznivém tréninku přesuneme do haly.

Jaromír Hloch před měsícem

Na Mistrovství ČR žáků a žákyň (3. a 4. března) v Ostravě měla břeclavská atletika jednoho zástupce. Vojtěch Prokeš nastoupil v běhu na 1500 m a vybojoval 11. místo za čas 4:59,31 min.