Oficiální web břeclavské atletiky

Zlato a stříbro z domácího Mistrovství České republiky pro břeclavské atlety.

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 24. září 2017 v 19:25.

Břeclavští sprinteři při ligovém startu na 100m v Uherském Hradišti. Zleva Pavel Horčička, Tomáš Oberndorfer a Marek Ošmera.

O víkendu se uskutečnilo na našem stadionu Mistrovství České republiky v atletice starších žáků a žákyň. Do bojů o medaile se na základě dosažených individuálních výkonů v tomto roce probojovalo celkem 5 atletů. Pro zlatou medaili si v závodě na 100m př. doběhl Tomáš Oberndorfer ve výborném výkonu 13,18s (rekord MČR, druhý nejlepší výkon dlouhodobých tabulkách). Tomáš potvrdil své vedoucí postavení v letošních tabulkách a vybojoval si právo účasti na reprezentačním pětiutkání, které se uskuteční o příštím víkendu v chorvatském Varaždinu O druhou medailovou radost se zasloužila štafeta na 4x60m. Kvarteto Tomáš Oberndorfer, Jakub Petrjanoš, Daniel Juráš a Daniel Kostrhun se i díky skvěle zvládnutým předávkám dokázalo v mistrovském závodě zlepšit o téměř 1 sekundu a časem 27,58s a vybojovalo nečekané stříbrné medaile. Ve skoku dalekém obsadil Jakub Petrjanoš velmi dobré 5.místo výkonem 616cm, Daniel Juráš ve stejné soutěži skončil na 7. příčce výkonem 592cm. Sedmé místo obsadil v koulařském sektoru Adam Zobač výkonem 13,46cm. Sedmé místo v novém okresním rekordu obsadila také žákovská štafeta na 4x300m 2:34,20. Na 15. místě skončila v dálkařském sektoru Denisa Stehlíková výkonem 472cm. Svou první zkušenost s mistrovstvím ČR si odbyla také štafeta dívek na 4x60m ve složení Denisa Stehlíková, Magdalena Menšíková, Kateřina Osičková a Viktorie Košutková. Čase 32,27s se děvčata umístila na 19 místě. V rozbězích skončila cesta pro Tomáše Oberndorfera na 150m (17,42s- první nepostupující) Dana Juráše také na 150m (17,78s) i Jakuba Petrjanoše na 100m př. (14,40s). Celý atletický víkend se i přes nepříznivé počasí nesl ve znamení solidní divácké podpory a také velmi kvalitních výkonů, padlo celkem 8 rekordů MČR a dva národní rekordy.

Hlavní partner

FOSFA Sport FOSFA Sport

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Klára Klimovičová před 18 dny

Od 4.4. už budou tréninky všech skupin probíhat venku na stadionu.

V případě deště se trénuje v hale.

Klára Klimovičová před 26 dny

Během prázdnin (tj čtvrtek a pátek, pondělí) se tréninky nekonají.

Klára Klimovičová před 2 měsíci

Pozor, pozor!
Ve čtvrtek 22.2. se bude konat halový atletický víceboj pro závodníky přípravek;)
Závody se budou konat v klasickém čase tréninku.