Oficiální web břeclavské atletiky

Družstvo mužů si do 1. kola I. ligy veze z chůze 16 bodů

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 30. března 2018 v 20:21.

Společné foto mužů a žen po 4. kole I. ligy (20. srpna 2016).

V Olomouci se v pátek 30. března konal 52. ročník Olomoucké dvacítky v chůzi. Ve skutečnosti se však již několik let závodí na trati dlouhé 10 km. Tento závod byl zároveň brán jako MMS v chůzi na 10 km a ligová soutěž pro 1. kolo I. ligy mužů a žen. Za břeclavskou atletiku nastoupili tři závodníci, a sice Zbyněk Herman, Jaromír Hloch a Tomáš Vymyslický.

Nejlépe si z našich vedl prvně jmenovaný. Zbyněk Herman dokázal i přes zdravotní komplikace zajít svůj standardní čas 57:08 min a v naší skupině C obsadil 4. příčku (7 bodů). Celkově se umístil na 27. místě z 59 startujících mužů. Na 6. příčce (celkově 42.) skončil Jaromír Hloch časem 63:50 min a "urval" tak 5 bodů. A nakonec bývalý sprinter a kladivář Tomáš Vymyslický bojoval celý závod statečně a v konečném zúčtování vybojoval 7. příčku (celkově 53.) časem 72:58 min (4 body).

Chodeckých závodů v Olomouci se zúčastnila také kvalitní konkurence ze zahraničí, a to nejen v kategorii mužů. Závod na 10 km celkově vyhrál polský chodec Dawid Tomala velmi kvalitním časem 40:22 min, když po dlouhou dobu ohrožoval traťový rekord závodu. Nejlepším slovenským chodcem byl Dominik Černý z Banské Bystrice, který celkově skončil na třetím místě v čase 43:11 min. Za zmínku určitě stojí také rychlé časy českých vytrvalců, a sice Lukáše Gduly (4. místo - 43:31 min), Víta Hlaváče (5. místo - 44:47 min) a Tomáše Hlavenky (6. místo - 45:46 min), který mj. zvítězil v naší ligové soutěži.

Ženský závod na 10 km vyhrála suverénně česká reprezentantka Anežka Drahotová časem 44:53 min. Téměř 4 minuty za ní došla Monika Hornáková z klubu ŠK Dukla Banska Bystrica o.z. (48:27 min). Bronz vybojovala Klaudia Žárská časem 49:07 min (AK Spartak Dubnica).

Kompletní výsledky z prosluněné Olomouce najdete zde.

Hlavní partner

FOSFA Sport FOSFA Sport

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Klára Klimovičová před 17 dny

Od 4.4. už budou tréninky všech skupin probíhat venku na stadionu.

V případě deště se trénuje v hale.

Klára Klimovičová před 25 dny

Během prázdnin (tj čtvrtek a pátek, pondělí) se tréninky nekonají.

Klára Klimovičová před měsícem

Pozor, pozor!
Ve čtvrtek 22.2. se bude konat halový atletický víceboj pro závodníky přípravek;)
Závody se budou konat v klasickém čase tréninku.