Oficiální web břeclavské atletiky

4. ročníku závodu RACIO Běh kolem Dyje se zúčastnilo téměř 300 běžců

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 22. dubna 2018 v 14:24.

Závod mladších chlapců na 200 m, v čele s číslem 154 Sebastian Tručka (RACIO Běh kolem Dyje, 21. 4. 2018).

Břeclav V sobotu 21. dubna 2018 se před areálem společnosti RACIO uskutečnil již 4. ročník závodu RACIO Běh kolem Dyje. Všem účastníkům přálo příjemné slunné a bezvětrné počasí. Na výběr své trati měli běžci všech věkových kategorií. Největší zájem bylo dle očekávání o dětské kategorie atletických přípravek.

Organizátoři vydali v průběhu celého dopoledne téměř 300 startovních čísel. V dětských kategoriích bojovali běžci na tratích od 100 m až do 1500m. Hlavní závod mužů a žen na 5000m měl od začátku svého favorita. Roman Paulík si již od startu vytvořil luxusní náskok, který navíc postupně zvyšoval a nakonec doběhl první do cíle v čase 15:53 min. Na tomto závodu tak prodloužil šňůru výher na čtyři.

Od druhé místo se však bojovalo doslova až do posledních metrů. O vteřinu rychlejší byl nakonec Jakub Špéra (17:18 min), který porazil triatlonistu Lukáše Kynického (17:19 min). Na 4. místě doběhl s téměř minutovou ztrátou Martin Daneš (18:20 min). První pětku uzavřel Michal Švrček z Velkých Bílovic (19:22 min).

Závod žen ovládla Iveta Brachtlová v čase 22:31 min. O více jak dvě minuty doběhla na druhém místě Silvie Helešicová (24:44 min), bronz putoval k Marcele Jaroškové za čas 25:20 min. Nejstarším závodníkem byl František Kovařík (1946), naopak nejmladším (v hlavním závodě) byl teprve dvanáctiletý mladší žák Denis Dobša, který si nevedl vůbec špatně (22:08 min a 12. místo celkově).

Kompletní výsledky ženských i mužských kategorií včetně fotogalerií najdete zde.