Oficiální web břeclavské atletiky

Druhý den MČR - Zlato pro Tomáše!

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 29. června 2019 v 20:54.

Tomáš Oberndorfer na MČR Olomouc 2019

Druhý den MČR dorostu a juniorů v Olomouci přinesl skvělý výkon Tomáše Oberndorfera a zasloužené zlato na krátkých překážkách! Ovšem pojďme popořádku. Velkou radost Tomášovi přineslo již dopolední semifinále, které zaběhl bezchybně a výkon 13,88s (W 1,6m/s) znamenal nejenom nejlepší letošní dorostenecký výkon v ČR, ale také potvrzení nominačního limitu ČAS pro Evropský festival mládeže, který se uskuteční v Baku. Finálový běh byl přece jen poznamenán trochu větší nervozitou, přesto si Tomáš i přes kolizi s první překážkou suverénně doběhl pro vítězství v čase 13,97s (W 2,1m/s). Výborný výkon předvedla ve výškařském sektoru také Anna Bravencová, která výkonem 171cm skončila na čtrvté příčče jen díky horšímu zápisu. Přes kvalifikaci se do finálového závodu dálkařů probil Dan Juráš, výkonem 625cm ovšem zůstal před branami užšího finále a skončil na jedenáctém místě. V rozbězích skončili dorostenka Kateřina Osičková na 400m (osobní rekord 61,58s) a juniorka Nikola Herzová v běhu na 100m 13,13s.