Oficiální web břeclavské atletiky

Jeden titul a dalších šest medailí z halového MMS.

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 7. února 2022 v 15:20.

Jana Piškulová MMS Ostrava 6.2.2022

Celkem sedm medailí přivezli naši závodníci z halového Mistrovství Moravy a Slezska, která se uskutečnilo první únorovou neděli v ostravské hale. Nejúspěšnější závodnicí byla dorostenka Jana Piškulová, ta nenašla přemožitelku na své oblíbené trati 60m překážek, triumfovala časem 8,82s a za svým nejlepším letošním časem zaostala o pouhou jednu setinu. Janě patří v této disciplíně druhá příčka v průběžných tabulkách v ČR a její forma je jistě velkým příslibem před nadcházejím MČR. Svou druhou medaili, tentokrát stříbrnou vybojovala na trati 400m, když finišovala ve velmi dobrém čase 57,49s.

Druhé stříbro přidal na mužské dvoustovce Tomáš Oberndorfer, když doběhl v čase 22,74. Tomáš přidal ještě 7.místo ve finále běhu na 60m (7,25s). Další medaile již byly z bronzu. V juniorské kategorii si ho za nový osobní rekord na 200m vyběhal Adam Procházka, jeho nový PB má teď hodnotu 23,11s. Další dvě bronzové medaile získal Erik Slatinský, nejprve ve výškařském sektoru (180cm) následně v soutěži trojskokanů za výkon 12,94m.

Svou rychlostní formu testovala také juniorka Kateřina Osičková. Ta svou přípravu směřuje k mistrovskému závodu na 800m, kde by měla patřit k hlavním favoritkám na medaili! V Ostravě finišovala na třetím místě v novém PB 57,32!

Velký závod předvedla také Petra Skalníková ve vrhu koulí. Ta si dokázala vylepšit osobák o více než metr a za výkon 11,75 vybojovala čtvrté místo! V dobrém světle se na trati 400m představil Jakub Halášek, jehož čas 51,29 snese velmi přísné měřítko.