Oficiální web břeclavské atletiky

1.kolo mladšího žactva – chlapci vítězní, děvčata druhá

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 20. května 2022 v 17:16.

Mladší žactvo Břeclav 19.5.2022

Ve čtvrtek 19.5. se na domácím stadionu uskutečnilo 1.kolo družstev mladšího žactva JMK sk. B. Chlapci do něj vstoupili vítězně, děvčata obsadila 2.příčku.

V letošním roce máme v kategorii chlapců ambice ty nejvyšší a to je obhájit titul mistrů Moravy a Slezska. Přestože chyběla opora družstva Lukáš Drobilič, tak se kluci vytáhli a také výkony stály za to. Zvítězili jsme ve všech individuálních disciplínách kam kluci zasáhli (60 m - 8.01 s Richard Smolík, 300 m - 40.84 s Matyáš Kocman, kriket - 66.51 m Matěj Režňák, koule – 11.85 m Matěj Režňák, dálka - 487 cm Richard Smolík, výška - 158 cm Robin Chládek). Také jsme zaznamenali dalších 12 umístění od 2. do 6. místa. Drtivá většina výkonů byly osobními maximy. Pro další část sezony je úkolem posílit družstvo o chlapce např. ze ZŠ Slovácká a ZŠ Kupkovy, jelikož maximální velikost družstva je 20 chlapců a prozatím závodí pouze 14.

U dívek je konkurence větší a i počet registrovaných za klub je dostatečný, a proto věříme, že letos finále Mistrovství Moravy a Slezska může být reálné.

Z dívek zaujaly především dvě druhá místa Verči Janíkové (60 m – 8.74 s, dálka 458 cm), vítězství Barči Konečné na 800 m – 2:42.07 min či 45.95 m v kriketovém míčku Verči Padělkové.