Oficiální web břeclavské atletiky

Starší žákyně zlaté v Přeboru JMK, chlapci stříbrní

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 15. června 2022 v 20:52.

Mistryně JMK 2022 Břeclav 14.6.2022

Třetím kolem skončila v Břeclavi dlouhodobá soutěž Přeboru Jihomoravského kraje staršího žactva pro rok 2022. Velkého úspěchu dosáhlo družstvo dívek, které dokázalo porozit všech 14 družstev a zvítězilo před družstvy JAC Brno a Moravské Slávie Brno. Děvčata dosáhla dvou individuálních disciplín, v kouli zvítězila Anna Veiglová a v hodu oštěpem zvítězila Lucie Daněčková, druhá byla v hodu diskem. Emma Mwanyolo doběhla druhém místě v běhu na 150m, na třetím místě finišovala na 60m.

Chlapci našli jediného přemožitele v družstvu BYAC Brno, skončili na druhém místě před družstvem z Moravské Slavie Brno. Dominantní výkon předvedl tradičně Richard Březovič, který zvítězil v běhu na 60m, v hodu oštěpem a ve vrhu koulí. Jaroslav Tuček byl druhý jak v hodu diskem, tak i v ve vrhu koulí. Dvojnásobné zastoupení na stupních vítězů měli ve skoku vysokém Jakub Sýkora skončil druhý, Vojtěch Homola si vyskákal třetí místo. Nejrychlejší byli také ve štafetě 4x60m(Meissner, Volhejn, Krůza, Grégr).