TJ LOKOMOTIVA BŘECLAV

Výborné výkony atletů

Publikováno uživatelem Zbyněk Chlumecký 24. srpna 2014 v 12:05.

Atletická dráha v Břeclavi.
BŘECLAV /Lk/ - Poslední kolo atletické I. ligy mužů a žen se uskutečnilo za ideálních podmínek v Břeclavi. Z podmračené oblohy občas vysvitlo slunce, bylo teplo a bezvětří. Proto byla většina výkonů velmi dobrá, ať již od zúčastněných celků, tak i od domácích závodníků. Jako nejlepší lez hodnotit výkon staršího žáka Matěje Osičky, který překonal osobní na 800 m, když zaběhl rekord Břeclavska časem 1:59,37, jako 15. závodník vůbec zaběhl půlku pod dvě minuty. Je to současně nejlepší letošní výkon v ČR. Dorostenec Erik Veselý hodil mužským oštěpem (800 g) nejlepší výkon v ČR a skončil překvapivě muzi muži na druhém místě. Dorostenec Vodák se zlepšil v trojskoku a patří mu čtvrté místo v historických tabulkách okresu, Formánek v disku postoupil v historickcýh tabulkách na páté místo. Mimo soutěž startovala v soutěži žen mladší žákyně Kováříková, která zaběhla letos druhý nejlepší čas všech ženských kategorií na Břeclavsku 2:33,53, dorostenka Komínková skočila do výšky 152 cm. Je škoda, že mužům chyběli klíčoví atleti dálkař Juška a překážkář Uher pro zranění. Přesto si vedli výborně a obsadili nečekaně druhé místo se 164 body za Opavou a Olomoucí. Z jednotlivců vyhrál jen Paulík na 800 m, i když nemá stále v pořádku zranění nohy. Bodující břeclavští atleti: 800 m: 1. Paulík 1:58,65, 3. Osička 159,37, 1500 m: 3. Paulík 4:02,93, 5. Valachovič 4:05,45, 3000 m: 3. Valachovič 8:40,16, 110 m překážek: 3. Zelinka 15,66, 9. Hanzlíček, 400 m překážek: 6. Ošmera 59,27, 4x100 m: 5. Břeclav 45,61, 4x400 m:4. Břeclav 3:30,38, výška:: 4. Vodák 189, 5. Zelinka 185, 8. Hanzlíček 180, dálka: 4. Ošmera 664, trojskok: 4. Zelinka 14,16, 8. Vodák 13,44, koule: 6. Brenn 13,57, 9. Formánek 12,72, disk\. 4. Formánek 43,08, oštěp: 2. Veselý 58,37, 4. Anděl 56,77, 5. Formánek 55,13, 7. Brenn 54,28, 8. Lacina 52,38, 9. Hrozínek 50,65 (nejsilnější břeclavskou disciplínou získala Břecl 30 bodů ! 20 km chůze: 3. Hloch 1:56,04, 4. Herman (stejný čas).. Velmi dobré výkony byly k vidění u žen družstva Olympu Brno. Například Kršáková na 100 m 11,76, přes 50 m oštěpem, trojskok 13 m a další.

Krátce

Klára Klimovičová před 5 dny

V sobotu 21. dubna se koná RACIO Běh kolem Dyje. Vaše děti, prosím, přihlašte přes tento odkaz, bude to pro Vás jednodušší než v den závodu. Kolonku oddíl, prosím, vyplňte TJ Lokomotiva Břeclav. Pokud budete mít zájem, tak v 9:30 hod bude společná rozcvička pro přípravky. Závodníci starších kategorií se již budou rozcvičovat sami. Poprosím Vás, aby děti měly nová červená klubová trika. Pokud někdo stále nemá, budu rozdávat u starší přípravky na konci tréninku, u mladších na začátku. Zbylé skupiny se domluví se svým trenérem (předškoláci, výběrovka).

Jaromír Hloch před 17 dny

Tréninky přípravky budou od měsíce dubna probíhat venku na atletickém stadionu. Pro mladší přípravku platí, že se při nepříznivém tréninku přesuneme do haly.

Jaromír Hloch před měsícem

Na Mistrovství ČR žáků a žákyň (3. a 4. března) v Ostravě měla břeclavská atletika jednoho zástupce. Vojtěch Prokeš nastoupil v běhu na 1500 m a vybojoval 11. místo za čas 4:59,31 min.