TJ LOKOMOTIVA BŘECLAV

Muži s přehledem udrželi 1. atletickou národní ligu

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 17. září 2014 v 10:22.

Atletická dráha v Břeclavi.
Atletická dráha v Břeclavi.
23. srpna se na domácím stadioně Lokomotivy Břeclav konalo 4. kolo 1. ligy skupiny C. Našim borcům hrozil teoretický, avšak přece jenom ne úplně nereálný sestup do druhé ligy. Byli na tom totiž prakticky stejně jako čtvrté Brno, pátý Hodonín a šestý Třinec. Břeclav však po zkušených výkonech v pohodě udržela třetí příčku za Opavou a Olomoucí. (Pokračování článku po kliknutí na nadpis)

Celkově v této sezoně Břeclav trápila četná zranění či nutně vynucené absence klíčových postav našeho kádru (Radek Juška, Marek Ošmera, Lukáš Brenn, Jakub Uher, Paulík Roman atd.). Nejlepším bodařem se stal skokan, překážkář a brankářská jednička Ladné Petr Zelinka, který dokázal nasbírat 84 bodů. Hned za ním o tři body méně získal Lukáš Brenn a třetí skončil Adam Formánek.

Nejsilnější bodovanou disciplínou se stal dle očekávání oštěp, ve kterém Břeclav získala úctyhodných 94 bodů. Naopak zapracovat by se mělo na sprinterských tratích a dlouhých překážkách. Za očekáváním skončilo i kladivo, toho času v něm byla Břeclav velmoc. Úplně bez bodu skončila tyč.

Co se týče štafet, tak nejvíce bodů z nich získal Marek Ošmera (ten do štafety nastupoval i přes zranění, což svědčí o týmovém duchu). Naopak někteří do nich nenastupovali ani v případě 100% zdraví. Podrobnosti najdete v excelu zde.

Autor děkuje Marku Ošmerovi za rozklíčování složení štafet v jednotlivých kolech.

Krátce

Klára Klimovičová před 10 dny

V sobotu 21. dubna se koná RACIO Běh kolem Dyje. Vaše děti, prosím, přihlašte přes tento odkaz, bude to pro Vás jednodušší než v den závodu. Kolonku oddíl, prosím, vyplňte TJ Lokomotiva Břeclav. Pokud budete mít zájem, tak v 9:30 hod bude společná rozcvička pro přípravky. Závodníci starších kategorií se již budou rozcvičovat sami. Poprosím Vás, aby děti měly nová červená klubová trika. Pokud někdo stále nemá, budu rozdávat u starší přípravky na konci tréninku, u mladších na začátku. Zbylé skupiny se domluví se svým trenérem (předškoláci, výběrovka).

Jaromír Hloch před 22 dny

Tréninky přípravky budou od měsíce dubna probíhat venku na atletickém stadionu. Pro mladší přípravku platí, že se při nepříznivém tréninku přesuneme do haly.

Jaromír Hloch před měsícem

Na Mistrovství ČR žáků a žákyň (3. a 4. března) v Ostravě měla břeclavská atletika jednoho zástupce. Vojtěch Prokeš nastoupil v běhu na 1500 m a vybojoval 11. místo za čas 4:59,31 min.

Dnes probíhá

25. 4. 2018
Okresní přebory žactva a dorostu (Břeclav)
Propozice
25. 4. 2018
Okresní kolo Štafetového poháru (Břeclav)
Propozice

Teprve proběhne

28. 4. 2018
MČR v běhu na 10000 m (Brno)
Propozice
3. 5. 2018
1. kolo Přípravka (Břeclav)

5. 5. 2018
1. kolo družstev Junioři, Dorost (Olomouc)

Již proběhlo

21. 4. 2018
RACIO Běh kolem Dyje (Břeclav)
Propozice Výsledky Fotogalerie
14. 4. 2018
MČR v půlmaratonu (Pardubice)
Propozice Výsledky
14. 4. 2018
Chůze 10km - 2. kolo I. ligy (Milovice)
Propozice Výsledky
Logo
Kontaktní údaje
Adresa
TJ Lokomotiva Břeclav
Veslařská 2753/1a
690 02 Břeclav
Email
info@atletikabv.cz
Bankovní spojení
Číslo účtu: 1390256339/0800
Kde nás najdete?
Odkaz na mapu
Jsme také na Facebooku!
Naši partneři Město Břeclav Stavba a údržba silnic