Foto - dospělí
Foto - přípravka

Odkazy

Medailová úroda břeclavských atletů na halovém MMS

AKTUALIZOVÁNO - Skupina atletů Lokomotivy Břeclav a Atletika Hustopeče startovala na Mistrovství Moravy a Slezska v halové atletice, které se konalo v Bratislavě. Získala celkem pět medailí, z toho dvě byly zlaté. V dorostu získal Matěj Osička titul v běhu na 800 m. Byl to jeho první start v kategorii dorostu po přechodu z žactva. Výkon 2:00,93 min je šestým nejlepším v kategorii dorostu v historii Břeclavska.

Na 3. místě skončila Josefína Komínková výkonem 154 cm ve skoku vysokém. Adam Horák byl nejlepší ve vrhu koulí dorostenců (16,02 m). Tento závod se nekonal v Bratislavě, ale o týden dříve samostatně v Olomouci. Druhý byl v mužích Paulík na 1500 m za 4:05,84 min a v dorostu třetí Erik Veselý na 60 m v osobním rekordu 7,41 s.

V ženách startovala Jana Lánská a zaběhla v rozběhu 60 m za 8,81 s. V mužích kromě Paulíka startoval Lukáš Galbavý na 60 m překážek a skončil šestý za 9,28 s. Juniorskou kategorii zastupoval Gremlica na 60 m a skončil na 60 m třetí v osobním rekordu 7,35 s. 200m zaběhl za 23,81 s. 1500 m běžel Lukáš Kynický za 4:33,37 min na 4. místě.

V kategorii dorostu kromě Veselého startoval na 400 m Káňa a zaběhl 400 m za 57,09 s, Veselý byl ještě osmý v dálce za 598 cm, Poláček na 800 m pátý za 2:10,98 min. V dorostenkách skončily v rozbězích na 60 m překážek Komínková (10,23 s) a Vrzalová (10,76 s).
08. 02. 2015, 15:26
Autor: Ladislav Klim