Foto - dospělí
Foto - přípravka

Odkazy

Ženy na domácím kole šesté, muži kvůli absencím až čtvrtí

V sobotu 30. května se na domácím stadionu uskutečnilo 2. kolo I. ligy družstev mužů a žen. Muži vlivem mnoha absencí bodujících opor nedokázali navázat na 2. místo z Olomouce a skončili až na čtvrtém místě. Ženám naopak domácí prostředí svědčilo - umístili se na šestém místě, což je o příčku lépe než na 1. kole v Olomouci. Nechali však před sebou Štenberk, který bojuje s břeclavskými ženami o setrvání v 1. lize.

V mužích bodově nejvíce přispěl vytrvalec Roman Paulík, který dokázal vyhrát půlku i patnáctistovku a navíc byl členem čtvrtkařské bodující štafety. Skokan Petr Zelinka zařídil dvě 3. místa (výška, 110 m př.) a byl pátý v trojskoku. Strongman Lukáš Brenn vyhrál soutěž v oštěpu (58,76 m), v disku skončil v kvalitní konkurenci pátý a v kladivu bral 4 body za 7. místo.

Jakub Valachovič nikomu nedal šanci na 3000 m př. (1. místo - 9:20,04) a běžel i 1500 m (5. místo). Marek Ošmera startoval i přes zranění a vybojoval 2. místo v dálce (661 cm) a 4. místo na 110 m př. (15,75 s). Dorostenec Matěj Osička zařídil 3. a 4. místo a vytvořil si dva osobáky v jeden den (400 m - 52,23 s, 800 m - 1:56,35 min). Další bodující závodníci: Michal Mecháček, Adam Hrozínek, Jakub Lacina, Jiří Hanzlíček a Lukáš Galbavý. Vícebojař Adam Formánek se bohužel zranil při rozcvičování na oštěp.

Ženy měly oporu především v Elišce Chvílové, která vyhrála dálku nádherným výkonem 601 cm a v trojskoku brala 5. místo. Vytrvalkyně Hana Slavíková i přes zdravotní problémy běžela 3000 m př. (3. místo) a také 1500 m (4. místo). Sprinterka Kristýna Lánská vybojovala na 100 m 5. místo, na dvojnásobné trati byla čtvrtá.

Monika Baňovičová vyhrála trojskok (12,64 m), Josefína Komínková běžela velice kvalitní půlku (2:27,65 min - 6. místo), ve výšce skončila na 4. místě. Další bodující závodnice: Leona Vargová, Kateřina Vaverková, Kristýna Kovaříková, Radmila Vrbová a Jana Lánská. Kvůli zdravotním problémům nestartovala Štěpánka Ošmerová.

Kompletní výsledky z 2. kola z Břeclavi najdete zde.
31. 05. 2015, 10:39
Autor: Jaromír Hloch