Oficiální web břeclavské atletiky

Břeclavští atleti se zúčastnili břeclavského triatlonu

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 15. července 2015 v 05:50.

Atletická dráha v Břeclavi.
Břeclav V sobotu 11. července se v areálu SVK Břeclav konal další ročník břeclavského triatlonu s názvem Alcaplast Man. Díky povedenému minulého ročníku se letos postavilo na start úctyhodných 78 závodníků (včetně štafet). Tento triatlon (600m - 30km - 5km) si vyzkoušeli také čtyři naši kmenoví atleti. Roman Paulík běžel v rámci štafety běh na 5km za tým "Mladá krev" a pomohl ji časem 16:36min k celkovému vítězství o téměř osm minut. V jednotlivcích zazářil Lukáš Kynický, který celý závod soupeřil se svým otcem Radkem. V závěrečném běhu měl však rychlejší finiš a p. Kynického porazil o dvě vteřiny. Doběhl si tak pro desáté místo v čase 1:17:21hod. Druhý minisouboj mezi sebou svedli dva neodlučitelní kamarádi Marek Ošmera a Jakub Lacina. V atletickém světě vícebojaři ze sebe vydali to nejlepší co mohli a výsledkem bylo dvaadvacáté (Marek Ošmera) a třiadvacáté místo (Jakub Lacina) v časech 1:26:00hod, resp. 1:26:02hod. Marek šel z vody dříve než Kuba (cca 20 vteřin), ovšem lepší "přezutí" měl Jakub a na cyklistickou pasáž tím pádem vyjížděli prakticky spolu. Po celou dobu jeli ve velké skupině, ve které občas diktoval tempo Marek, Jakub se držel spíše vzadu a šetřil síly na závěrečný běh. V závěrečném běhu sice vybíhal dříve Kuba Lacina, ovšem po dvou až třech kilometrech byla situace opačná, Mara si vybudoval asi čtyřicetimetrový náskok. Fanoušci na protilehlém břehu dyje už Jakuba v tomto emotivním minisouboji málem odepisovali, nicméně Kuba zabojoval a Marka v posledním kilometru doběhl a oba borci tak do cíle doběhli spolu. Kompletní výsledky z triatlonu najdete zde.

Hlavní partner

FOSFA Sport FOSFA Sport

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Klára Klimovičová před 4 dny

Během prázdnin (tj čtvrtek a pátek, pondělí) se tréninky nekonají.

Klára Klimovičová před měsícem

Pozor, pozor!
Ve čtvrtek 22.2. se bude konat halový atletický víceboj pro závodníky přípravek;)
Závody se budou konat v klasickém čase tréninku.