Oficiální web břeclavské atletiky

Ženy v Třinci zabojovaly a zachránily 1. ligu družstev!

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 23. srpna 2015 v 09:22.

Kristýna a Jana Lánská při doběhu na 100m (4. kolo I. ligy, 20. srpna 2016)
Třinec V sobotu 22. srpna se v dalekém Třinci konalo poslední čtvrté kolo 1. národní ligy družstev mužů a žen. Naše ženy i přes absence klíčových postav - vytrvalkyně Martiny Vévodové a skokanky Elišky Chvílové dokázaly porazit v přímém souboji o záchranu Šternberk a uhájily tím celkové šesté místo. Nejlepší bodařkou se v Třinci stala Monika Baňovičová, která vyhrála soutěž v dálce (561 cm) i v trojskoku (12,10 m). K tomu ještě přidala druhé místo na krátkých překážkách (14,72 s). Celkem tedy nasbírala 31 bodů, což je přesně třetina z celkového bodového součtu 91,5 bodů, které ženy získaly. Dařilo se také Haně Slavíkové - na 800m doběhla na 5. místě, na dvojnásobné trati díky rychlému závěru vybojovala čtvrtou příčku. Dorostenka Leona Vargová po běhu na 800m vrhala koulí (9. místo) a také házela diskem (7. místo). Na nejdelší běžecké trati dne 5km jsme měli Katarínu Kuťkovou, která vůbec nezklamala a vyběhala družstvu cenné 5. místo. Anička Bravencová, která před časem vyrovnala žákovský okresní rekord ve výšce (166 cm), získala ve stejné disciplíně pět bodů za 156 cm. Vícebojařce Štěpánce Ošmerové se dařilo v hodu oštěpem (33,25 m a 8. místo), v kladivu ji k zisku bodu chybělo zanedbatelných 8 cm. Na 400 m př. bohužel nevydržela v blocích a byla diskvalifikována. Sprinterka Kristýna Lánská měla delší výpadek v tréninku, to se mírně projevilo na jejich výkonech. Na 100m běžela v rozběhu čas 13,08 s, ve finále B pak třinecká fotobuňka naměřila 13,11 s (celkové 9. místo). Na dvojnásobné trati byla desátá za čas 27,31 s. Svůj standard zaběhla i žákyně Kristýna Kovaříková v běhu na 800 m - 8. místo za výkon 2:32,86 min. Romana Lucká vybojovala dělené deváté místo ve výšce a také desáté místo v oštěpu. Radmila Vrbová si zlepšila letošní výkon na 100 m př. (17,81 s) a brala za to desáté místo. Další bodující závodnice Lokomotivy Břeclav: Jana Lánská, Nikol Musilová, Barbora Vrzalová a Miroslava Hanzalíková. Kompletní výsledky z Třince najdete zde.

Hlavní partner

FOSFA Sport FOSFA Sport

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Klára Klimovičová před 5 dny

Během prázdnin (tj čtvrtek a pátek, pondělí) se tréninky nekonají.

Klára Klimovičová před měsícem

Pozor, pozor!
Ve čtvrtek 22.2. se bude konat halový atletický víceboj pro závodníky přípravek;)
Závody se budou konat v klasickém čase tréninku.