Oficiální web břeclavské atletiky

Družstvo mužů zakončilo sezonu 2015 vítězstvím v Třinci!

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 23. srpna 2015 v 12:53.

Atletická dráha v Břeclavi.
Třinec Stejně jako ženy, i družstvo mužů bojovalo v sobotu 22. srpna na třineckém stadionu v posledním kole o body do družstev 1. národní ligy. V boji o prvenství výrazně pomohly nejen individuální výkony, ale i pozitivní týmový duch. Díky celkovému součtu 208 bodů se tak družstvo mužů umístilo celkově na druhém místě a porazilo tak právě na pomocné body Opavu, která byla celou sezonu před Břeclaví. Nejvíce body k tomuto úspěchu přispěl vrhač Lukáš Brenn, který si vytvořil jak v oštěpu, tak i v kouli nejlepší letošní výkon - oštěp 1. místo (60,52 m), koule 4. místo (14,16 m). Dařilo se mu také v hodu diskem, kde poslal své náčiní do vzdálenosti 44,36 m, což stačilo na 5. místo. Roman Paulík tentokrát vyměnil 800m za 3 km a ukázalo se, že to může být dobrý taktický tah i do budoucna. Nejdelší mužský závod dne totiž s přehledem vyhrál způsobem start-cíl v čase 8:48,13 min (výrazně za osobákem). Na 1500m využil v cílové rovince díky pomalého průběhu závodu své sprinterské schopnosti a vyhrál tak i na poloviční trati (4:11,31 min). Vícebojař Marek Ošmera si vytvořil nový osobní rekord na 110 m př. - doběhl druhý za 15,04 s. A nebyl sám, kdo si ze Třince odvezl nový osobní rekord na této trati. Tomáš Vymyslický proběhl překážky za 19,66 s a bral za to desáté místo. Mara ještě skákal dálku za konečných 670 cm (3. místo) a v kouli byl osmý za pokus daleký 13,22 m. Jakub Bottlík nejprve absolvoval 400 m př., kde doběhl druhý za čas 54,61 s. Zanedlouho však běžel poloviční trať bez překážek a tam už přemožitele nenašel - čas 22,55 s. Adam Formánek šel pomyslný vrhačský trojboj, ovšem jedna z disciplín (disk) pro něho byla naprosto klíčová. V hodu diskem se totiž chtěl dostat na páté místo dlouhodobých okresních tabulek. K tomu potřeboval hod dlouhý alespoň 43,18 m. Tohoto výkonu však nakonec nedosáhl, když hodil 43,17 m. Vyrovnal tak výkon pana Ladislava Klima a zařadil se za něj na šesté místo. V oštěpu bral za výkon 53,64 m čtvrté místo a v kouli 5. místo za 13,60 m. Ondra Vodák si naordinoval "skokanský" trojboj a vlivem tréninkového výpadku nedosáhl svých maxim. Ve výšce skočil 192 cm - 4. místo (osobní maximum 211 cm), dálku měl za 645 cm (6. místo) a trojskok za 13,56 m (5. místo). Marco Adrien Drozda běžel stejné disciplíny jako jeho kolega Jakub Bottlík - na dlouhých překážkách slavil výhru za čas 54,23 s. Na 200 m byl pátý za 22,85 s. Nedařilo se Petru Zelinkovi, který byl šestý na překážkách (15,89 s), pátý ve výšce (189 cm) a osmý v trojskoku (12,82 m). Velice platnou posilou byl také Milan Hrazděra, který doběhl na 3km druhý hned za svým oddílovým kolegou Romanem Paulíkem (8:52,45 min), na poloviční trati bral dva body za 9. místo (4:21,80 min). Adam Hrozínek si po zranění kotníku hodil nejlepší letošní výkon v oštěpu (51,80 m), to stačilo na pátou příčku. Další bodující závodníci Lokomotivy Břeclav: Matěj Osička, Lukáš Hála, Dominik Káňa, Daniel Fiala a Vojtěch Jahoda. Kompletní výsledky z Třince najdete zde.