Oficiální web břeclavské atletiky

Mládežníci testovali v Bratislavě

Publikováno uživatelem Adam Formánek 17. prosince 2013 v 12:02.

Atletická dráha v Břeclavi.
V neděli 15.12. se v Bratislavě uskutečnil mezinárodní mítink pro kategorie staršího žactva (ročníky 99,98), dorostu (97,96) a juniorů (95,94). Tento mítink byl jedním z prvních závodů začínající halové sezóny a zároveň posledním závodem, pro některé atlety přecházející do vyšších kategorií. Z našich mládežníků předvedl nejhodnotnější výkony Ondřej Vodák (98), který nejdříve v dálkařském “maratonu“ (4 pokusy, 38 závodníků) všemi čtyřmi skoky dolétl za 6 metrů, ten nejdelší, ve druhé sérii, měřil 615cm. Poté ve výšce překonal 191cm a podařilo se mu tak navázat na svou výkonnost z podzimu a “překonat laťku“, kterou si sám vysoko nastavil na zářijovém MČR (vítězství za 188cm). Dva naši mladí univerzálové si v rámci zimní přípravy otestovali dálku a 60m překážek. V dálce předvedl Erik Veselý (98) 581cm a Adam Horák (99) 535cm, 60m překážek běžel Erik za 9.21s a Adam za 9.37s. Oba jsou si vědomi rezerv v technice, které se budou svědomitě snažit eliminovat. Z našich děvčat se představila Terezie Blanářová (99) v běhu na 60m, kde s vyrovnanými výkony 8.18s v rozběhu i ve finále obsadila 3. místo mezi asi tisíci závodnicemi všech věkových kategorií. Za zmínku stojí její výborné reakční časy 0.124s a 0.132s, přičemž průměr všech závodnic byl kolem 0.175s a našim překážkářům byly změřeny reakce 0.173s (Erik) a 0.177s (Adam). Naše elitní dorostenka Nikola Musilová (97) zaběhla 800m za 2:31.89 a z jejího výkonu bylo znát, že si nechává rezervy na vrcholnou akci večera, kterou byla smíšená štafeta na 4x200m.Štafeta na 4x200m ve složení Terezka, Nikola, Erik, Adam, tedy na ose Brumovice - Kobylí - Stará Břeclav - Kostice, si vedla v konkurenci čistokrevných chlapeckých štafet velmi dobře a s časem 1:47.99 se umístila zhruba uprostřed výsledkové listiny. http://youtu.be/c3QgV2onmKg

Hlavní partner

FOSFA Sport FOSFA Sport

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Klára Klimovičová před 18 dny

Od 4.4. už budou tréninky všech skupin probíhat venku na stadionu.

V případě deště se trénuje v hale.

Klára Klimovičová před 26 dny

Během prázdnin (tj čtvrtek a pátek, pondělí) se tréninky nekonají.

Klára Klimovičová před 2 měsíci

Pozor, pozor!
Ve čtvrtek 22.2. se bude konat halový atletický víceboj pro závodníky přípravek;)
Závody se budou konat v klasickém čase tréninku.