Oficiální web břeclavské atletiky

Výborné výsledky našich žáků na halových závodech

Publikováno uživatelem Adam Formánek 18. ledna 2014 v 13:34.

Atletická dráha v Břeclavi.
V pátek 17.1. se konaly halové závody žáků v Olomouci. Startovalo zde 283 závodníků ze 16 oddílů. Mladší žáci (r. nar. 01, 02), starší žáci (99, 00). Náš oddíl reprezentovala výprava ve složení Terezie Blanářová (99), Adam Horák (99), Pavel Horčička (00) a Miroslava Hanzalíková (01). Naši závodníci podali kvalitní výkony a umístili se převážně na předních příčkách.

Terezie Blanářová se soustředila na svou elitní disciplínu – běh na 60m. V rozběhu nejdříve posunula své osobní maximum na 8.02s, ve finále pak zvítězila za 8.15s.

Adam Horák se přijel především “rozzávodit” před mistrovstvím Moravy, které se uskuteční 24.-25.1. také v Olomouci. Adam si v rozběhu na 60m překážek vyrovnal osobní rekord 9.29s a ve finále, kde obsadil 3. místo, se zlepšil na 9.15s. V závodě ve vrhu koulí, který se konal paralelně s překážkami, se mu nezadařilo, s výkonem 11.61m nebyl spokojen, tento hod přesto stačil na 4. místo. Ve skoku do výšky, který je podle trenéra zatím Adamova největší slabina, překonal 160cm na první pokus, což je jeho dosavadní osobní maximum a pro následující víceboje slibný výkon.

Pavel Horčička absolvoval první závod v kategorii starších žáků. Běžel 60m za 9.03s a předvedl slušný výsledek 444cm ve skoku do dáky. V dálce tak “na dálku“ předčil svou tréninkovou kolegyni Mirku Hanzalíkovou (435cm).

Miroslava Hanzalíková měla v Olomouci dosti nabitý program. Zúčastnila se závodů na 60m hladce i s překážkami a skoku do dálky. Vzhledem ke svým výborným výkonům absolvovala ve všech disciplínách finálová kola. Nejdříve zvládla rozběh na 60m překážek za 10.57s, poté ve finále “smetla“ první příliš překážející překážku a lehce rozhozená doběhla za 10.94s. Do dálky skočila zmíněných 535cm a v běhu na 60m předvedla výkony 8.71s v rozběhu a 8.77s ve finále. Zajímavostí je, že ve všech disciplínách obsadila ve velké konkurenci 2. místo, přičemž v běhu na 60m to bylo o pouhou jednu setinu sekundy za vítězkou.