Oficiální web břeclavské atletiky

Horák mistrem Moravy v rekordu Břeclavska

Publikováno uživatelem Zbyněk Chlumecký 8. června 2014 v 19:46.

Atletická dráha v Břeclavi.
TŘINEC /Lk/ - Nejlepší vícebojaři se sjeli do Třince, aby bojovali o tituly mistrů Moravy a Slezska v atletickcýh vícebojích. Účast byla mimořádná, například v kategorii mladších žákyň se sešlo 55 závodnic a mezi nimi byly i dívky z Hustopečí. Vedly si poměrně úspěšně. Na sedmém místě se umístila Daniela Strouhalová když získala 2384 bod, těsně za ní na osmém místě byla Lucie Gabrhelová s 2363 bodů. Strouhalová se zlepšila na 60 m za 8,50, na 800 m za 2:41:16 a v míčku na 42,43, Gabrhelová zaběhla 60 m překážek za 10,53 a 800 m za 2:42,55. Na 12.místě byla Dunajová s 2143 body a 38. Zemčíková 1541. Škoda, že děvčata mají největší slabiny v dálce a míčku, v bězích patřila mezi nejlepší. - V kategorii dorostenců byl na startu Ondřej Vodák, který měl výborný první den: 100 m 11,94, vyhrál výšku 192 a dálku 646, v kouli byl druhý 11,30. Druhý den se k němu obrátila štěstena zády, když nejvíce ztratil v disku, kde neměl ani jeden platný pokus i přes zlepšení v tyči na 300 cm. I přes tyto ztráty získal 4915 bodů a obsadil šesté místo, historických tabulkách okresu je osmý. - Nejlépe si vedl starší žák Adam Horák, který začal skvěle, když časem 14,71 na 100 m překážek by překonal rekord Břeclavska, kdyby mu nefoukal o jednu jedinou desetinu silnější vítr než je povolená hranice dva metry za vteřinu. Ani tento vítr v jediné disciplíně mu nestál v cestě v překonání rekordu Břeclavska v celkovém součtu devítiboje 5015 bodů v jednotlivých disciplínách. Dosavadní rekord držel Pojeta z roku 1995. V dalších disciplínách měl spíše průměrné výkony, až na disk, kde zůstal 13 metrů za svým rekordem výkonem 38,23 m. 60 m zaběhl na hranici svého rekordu 7,67, v oštěpu měl 45,63 m, dálku 577, kouli 11,60, tyč 280, výšku 163 a 1000 m za 3:13,20 min. Horák má otevřenu cestu na mistrovství ČR, kde by však k zisku titulu potřeboval stabilnější výkony.

Hlavní partner

FOSFA Sport FOSFA Sport

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Klára Klimovičová před 5 dny

Během prázdnin (tj čtvrtek a pátek, pondělí) se tréninky nekonají.

Klára Klimovičová před měsícem

Pozor, pozor!
Ve čtvrtek 22.2. se bude konat halový atletický víceboj pro závodníky přípravek;)
Závody se budou konat v klasickém čase tréninku.