Oficiální web břeclavské atletiky

MČR ve vícebojích

Publikováno uživatelem Zbyněk Chlumecký 13. července 2014 v 19:42.

Atletická dráha v Břeclavi.
Ve dnech 12. a 13. července proběhly v Praze boje o mistrovské tituly ve vícebojích žactva a dorostu. Lokomotiva měla poměrně široké zastoupení ve čtyřech kategoriích. Reprezentovali většinou nezkušení závodníci, někteří startovali na závodech takového formátu vůbec poprvé. Přesto dovedli získat dvě bronzové medaile a také jednu bramborovou, což v silné konkurenci byl rozhodně úspěch. V kategorii mladšího žactva reprezentoval Lokomotivu žák ZŠ Nikolčice PŘEMYSL FILÍPEK, který v závěru získal bronzovou medaili, když zaběhl 800 m za 2:17,45, což je třetí nejlepší čas v historii Břeclavska. Celkem shromáždil 2384 bodů, a to je nejvíc v okrese vůbec. I další výkony měl dobré. V běhu na 60 m překážek 10,18 zaúřadoval vítr nad pravidly dovolenou hranici (+3,3), míčkem hodil 54,69 (druhý), 60 m zaběhl za 8,16, do dálky skočil 502 cm. Výborně si vedla v mladších žákyních MIROSLAVA HANZALÍKOVÁ, kde bojovala až do konce o druhé místo, získala ale rekordní počet bodů 3005 a od třetího místa ji dělilo jen 17 bodů. Překonala rekordy Břeclavska na 60 m překážek (9,87) v dálce měla druhý nejlepší výkon v historii (521) Břeclavska, 60 m zaběhla v osobním rekordu 8,25. V této kategorii ještě startovaly Daniela Strouhalová (osmnáctá) a Nikol Dunajová (devatenáctá), Lucie Gabrhelová při první disciplíně utrpěla vážné zranění. Za největšího favorita byl považován v kategorii žáků ADAM HORÁK, ale ten nezvládl hned druhou disciplínu - disk, kde zůstal téměř 13 metrů (!!) za svým osobním rekordem. Ještě v předposlední disciplíně se dovedl dostat do čela soutěže, ale obdobně jako Hanzalíková měl slabý čas na 1000 m a klesl na třetí místo. Ziskem 5075 bodů překonal rekord Břeclavska a v závěru překonal rovněž osobní rekord v kouli (14,64), který je třetí nejlepší v historii Břeclavska. V disku měl výkon 38,06, vyhrál oštěp (47,13), na překážkách 14,87, ale nepovolený vítr. Hodně se snažil v dorostu Ondřej Vodák, který nakonec dosáhl na desáté místo a na celkový součet bodů 5546, pátý na Břeclavsku přes 5000 bodů. Vyhrál dálku v osobním rekordu 665, ale s větrem v zádech (+2,3), v oštěpu se zlepšil na 43,67 m, do výšky skočil 190 cm.,"

Hlavní partner

FOSFA Sport FOSFA Sport

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Klára Klimovičová před 18 dny

Od 4.4. už budou tréninky všech skupin probíhat venku na stadionu.

V případě deště se trénuje v hale.

Klára Klimovičová před 26 dny

Během prázdnin (tj čtvrtek a pátek, pondělí) se tréninky nekonají.

Klára Klimovičová před 2 měsíci

Pozor, pozor!
Ve čtvrtek 22.2. se bude konat halový atletický víceboj pro závodníky přípravek;)
Závody se budou konat v klasickém čase tréninku.