Příhlášení uživatele



Fotogalerie

Foto - dospělí
Foto - přípravka

Odkazy

Muži s přehledem udrželi 1. atletickou národní ligu

23. srpna se na domácím stadioně Lokomotivy Břeclav konalo 4. kolo 1. ligy skupiny C. Našim borcům hrozil teoretický, avšak přece jenom ne úplně nereálný sestup do druhé ligy. Byli na tom totiž prakticky stejně jako čtvrté Brno, pátý Hodonín a šestý Třinec. Břeclav však po zkušených výkonech v pohodě udržela třetí příčku za Opavou a Olomoucí. (Pokračování článku po kliknutí na nadpis)

Celkově v této sezoně Břeclav trápila četná zranění či nutně vynucené absence klíčových postav našeho kádru (Radek Juška, Marek Ošmera, Lukáš Brenn, Jakub Uher, Paulík Roman atd.). Nejlepším bodařem se stal skokan, překážkář a brankářská jednička Ladné Petr Zelinka, který dokázal nasbírat 84 bodů. Hned za ním o tři body méně získal Lukáš Brenn a třetí skončil Adam Formánek.

Nejsilnější bodovanou disciplínou se stal dle očekávání oštěp, ve kterém Břeclav získala úctyhodných 94 bodů. Naopak zapracovat by se mělo na sprinterských tratích a dlouhých překážkách. Za očekáváním skončilo i kladivo, toho času v něm byla Břeclav velmoc. Úplně bez bodu skončila tyč.

Co se týče štafet, tak nejvíce bodů z nich získal Marek Ošmera (ten do štafety nastupoval i přes zranění, což svědčí o týmovém duchu). Naopak někteří do nich nenastupovali ani v případě 100% zdraví. Podrobnosti najdete v excelu zde.

Autor děkuje Marku Ošmerovi za rozklíčování složení štafet v jednotlivých kolech.

17. 09. 2014, 12:22
Autor: Jaromír Hloch
Zápatí stránky