Oficiální web břeclavské atletiky

Horák a Osička mistry republiky

Publikováno uživatelem Zbyněk Chlumecký 21. září 2014 v 17:48.

Atletická dráha v Břeclavi.
PLZEŇ /Lk/ - Pět žákovských atletů Lokomotivy Břeclav bylo vybráno na základě letošních výkonů na mistrovství České republiky v atletice žáků a žáky'n, které se konalo v Plzni. Konečná bilance dva mistrovské tituly a další medaile, tři finálová umístění je dobrá bilance a záruka pro budoucnost. Nejúspěšnějším závodníkem byl vrhač ADAM HORÁK, žák 9. třídy ZŠ na Kupkově ulici v Břeclavi z Kostic. Nejdříve startoval v vrhu koulí, kde výkonem 15,06 vedl do čtvrtého pokusu, pak ho překonal Procházka náhodným pokusem (15,21), těchto patnáct centimetrů se nepodařilo zlikvidovat ani posledními pokusy 14,81, 14,87 a 15,01. Vzápětí následoval hod diskem, který v prvních pokusech nevypadal nadějně: 43,92, dva přešlapy. Vedení se ujal až ve čtvrtém pokusu (49,75), pátým pokusem vše potvrdil. Disk doletěl do vzdálenosti 54,25, což je leptošní nejlepší výkon v ČR, rekord Břeclavska a samozřejmě to hlavní: mistrovský titul. Poslední pokus byl přes 48 metrů. Startoval ještě v hodu oštěpem, po dvou přešlapech jen 37,00 m, to samozřejmě na finále nestačilo. Při tom má nejlepší letošní výkon 51,00 m. V prvním dnu startoval v rozběhu další kandidát na medaili MATĚJ OSIČKA, žák 9. třídy z Velkých Bílovic. V prvním rozběhu lehce zvítezil časem 2:05,41, finále ho čekalo druhý den. Ani v tomto běhu mu příliš startostí soupeři nenadělali. Zvítězil o dve vteřiny vteřiny, když letos podruhé zaběhl čas pod dvě minuty 1:59,87, za svým nejlepším letošním výkonem zůstal jen minimum. Další účastnicí mistrovství byla LEONA VARGOVÁ, žákyně ZŠ Břeclav-Slovácká z Tvrrdonic. V kouli byly první hody pod 11 metrů, teprve čtvrtý nejdelší 11,19, oproti tabulkovému umístění v ČR z 11. místa poskočila na šesté. V disku podala mnohem lepší výkony oproti tréninku a výkonem 34,52 se zlepšila téměř o dva metry a současně rekord Břeclavska. Dvě finálová místa jsou rozhodně nečekaným úspěchem. TEREZIE BLANÁŘOVÁ běžela 60 m. V rozběhu časem 8,08 postoupila do meziběhu, kde byla pátá a chybělo jí pět setin vteřiny k postupu do finále. Zde zaběhla čas 8,10. MIROSLAVA HANZALÍKOVÁ byla nejmladší účastnicí břeclavské výpravy. Patři do nižší věkové skupiny mladších žákyň, a do starších žákyň byla vybrána jako nadějná závodnice. Podařilo se jí to hned ve třech disciplínách. Na 60 m zaběhla v rozběhu čas 8.39 na šestém místě, ve skoku dalekém měla vyrovnané skoky mezi 452 - 458, ale stačilo to jen na 23. místo. Největšího úspěchu dosáhla v hodu oštěpem, kde překonala okresní rekord a mezi děvčaty o dva roky staršími obsadila osmé místo výkonem 34,69m. Výsledky jsou výborným vysvědčením pro trenéry Lokomotivy, kteří odvedli výbornou práci. Hlavní podíl měli Petr Zelinka, Adam Formánek, Ladislav Klim, Roman Paulík a Zbyněk Chlumecký.,"

Hlavní partner

FOSFA Sport FOSFA Sport

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Klára Klimovičová před 18 dny

Od 4.4. už budou tréninky všech skupin probíhat venku na stadionu.

V případě deště se trénuje v hale.

Klára Klimovičová před 26 dny

Během prázdnin (tj čtvrtek a pátek, pondělí) se tréninky nekonají.

Klára Klimovičová před 2 měsíci

Pozor, pozor!
Ve čtvrtek 22.2. se bude konat halový atletický víceboj pro závodníky přípravek;)
Závody se budou konat v klasickém čase tréninku.