Oficiální web břeclavské atletiky

Ondřej Vodák i Adam Horák halovými mistry ČR

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 15. února 2015 v 12:26.

Atletická dráha v Břeclavi.
AKTUALIZOVÁNO V pražské hale Stromovka se o víkendu uskutečnilo Mistrovství ČR dorostu a juniorů. Břeclavská atletika zde měla 6členné zastoupení. V sobotu do bojů zasáhli půlkaři Matěj Osička a David Poláček, prvně jmenovaný si výkonem 2:03,48 min zajistil účast v nedělním finále. Finálový běh však Matěj nedokončil a odváží si tak 8. místo. David skončil ve svém rozběhu osmý časem 2:12,82 min. Josefína Komínková vybojovala ve výšce 12. příčku výkonem 154 cm. V kouli dorostenek jsme měli Leonu Vargovou, ta skončila šestnáctá výkonem 10,85 m. Nejlépe se na MČR dařilo Ondřeji Vodákovi, který dokázal zvítězit ve výšce (197 cm), v trojskoku vybojoval 3. místo výkonem 13,44 m, i když svým osobákem by rovněž slavil republikový titul (PB Vodáka na trojskok činí 13,91 m). Vícebojař Adam Horák absolvoval závod ve vrhu koulí. Svým výkonem 15,19 m sice zaostal za svým osobákem (16,02 m), i to však stačilo na republikový titul. Zajistil si ho pátým pokusem. Všem účastníkům patří poděkování za výbornou reprezentaci. Odkaz na výsledky z HMČR zde.