Oficiální web břeclavské atletiky

Na přerovském prvomájovém mítinku startovalo 9 břeclavských atletů

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 2. května 2015 v 11:49.

Atletická dráha v Břeclavi.
1. května se v Přerově konal již 26. ročník Přerovského pětiboje, který měl ovšem na programu i doplňkové dosciplíny. Závody se konaly za nepříznivého atletického počasí - přerušovaně pršelo a foukal vítr. I přesto si však odtud břeclavští atleti odvezli plno osobních rekordů a výborných umístění. V pětiboji jsme měli Marka Ošmeru a navrátilce-skoroveterána Adama Formánka. Skok daleký se povedl Markovi, který dolétl do vzdálenosti 677 cm a tuto disciplínu vyhrál. Naopak Adam musel zachraňovat měřený výkon a zapsal pouze 596 cm. Oštěp se naopak povedl lépe Adamovi (56,59 m), ale i Mara mohl být spokojen (51,75 m). V běhu na 200 m soupeřili oba břeclavští borci o každou setinu, nakonec byl rychlejší Mara (23,09 s) vs. Adam (23,24 s). V disku pro změnu vyhrál Adam (41,38 m), Marek skončil v této soutěži druhý hned za svým klubovým kolegou (40,74 m). Před závěrečnou patnáctistovkou na tom byl bodově lépe Marek, ovšem Adam využil své vytrvalecké zkušenosti a dokázal Marka porazit o více než půl minuty (4:39,46 min vs. 5:14,79 min). Tento skvělý závěr mu nakonec vynesl celkových 3405 bodů a prvenství v pětiboji. Marek Ošmera skončil druhý, nasbíral přitom také úctyhodných 3310 bodů. Ve sprinterském trojboji se představil junior Jakub Gremlica a naše sesterské duo - Kristýna a Jana Lánské. Jakub po zaběhnutí třech osobních rekordů (60 m - 7,29 s, 100 m - 11,48 s a 200 m - 23,14 s) vybojoval 2311 bodů a celkové sedmé místo. Kristýna s Janou běžely na úvod také velmi rychle - prvně jmenovaná skončila na třetím místě výkonem 2402 bodů (60 m - 8,07 s, 100 m - 12,75 s a 200 m - 26,41 s). Jana si po osobních rekordech doběhla pro sedmé místo (1948 bodů, 60 m - 8,48 s, 100 m - 13,53 s a 200 m - 28,90 s). Dále nás zastoupila Štěpánka Ošmerová v disku, kde skončila třetí výkonem 26,95 m. Jakub Lacina absolvoval tři vrhy - v disku zaznamenal 32,91 m (4. místo), oštěp vyhrál za 47,38 m a sedmikilovou kouli poslal do vzdálenosti 11,32 m (rovněž 1. místo). Dorostenka Leona Vargová vyhrála kouli (10,78 m) a disk (34,43 m). V oštěpu skončila pátá výkonem 20,81 m. Junior Jan Přikryl běžel svou první patnáctistovku za 4:40,85 min, za což bral šesté místo. Kompletní výsledky z Přerova najdete zde i zde.

Hlavní partner

FOSFA Sport FOSFA Sport

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Klára Klimovičová před 5 dny

Během prázdnin (tj čtvrtek a pátek, pondělí) se tréninky nekonají.

Klára Klimovičová před měsícem

Pozor, pozor!
Ve čtvrtek 22.2. se bude konat halový atletický víceboj pro závodníky přípravek;)
Závody se budou konat v klasickém čase tréninku.