Oficiální web břeclavské atletiky

Jakub Petrjanoš si na HMČR doskákal v trojskoku pro bronz!

Publikováno uživatelem Roman Paulík 25. února 2018 v 18:35.

Jakub Petrjanoš před rozběhem na 100m (4. kolo I. ligy v Olomouci, 20. srpna 2016)

Právě skončený víkend nabídl boje o mistrovské tituly v kategorii dorostu a juniorů. Závody proběhly ve stále nově postavené (2015) hale v Ostravě - Vítkovicích a padlo množství nejen rekordů mistrovství. Náš oddíl reprezentovali 4 dorostenci - Tomáš Oberndofer, Jakub Petrjanoš, Daniel Juráš a Daniel Kostrhun.

Tomáš Oberndofer nastoupil na 60m překážek, kde díky vylepšení osobního rekordu o 8 setin na 8.39 s proklouzl jako 8. do finále, v něm ukrojil ještě řádnou porci setin a nakonec z toho bylo skvělé 6. místo za čas 8.24 s (okresní rekord). Nutno dodat, že Tom se v kategorii dorostenců pohybuje pouze 2 měsíce a na začátku ledna běhal časy okolo 8.70 - 8.50 s. Tomáš nastoupil ještě na hladké šedesátce, kde si opět vylepšil osobní rekord na 7.36 s. Kousek za finálem v dálce skončil Daniel Juráš, který obsadil 9. příčku za 611 cm (3 cm za osobním maximem). Jakub Petrjanoš výrazně překvapil v trojskoku, vylepšil si o více jak půlmetr osobák na 13.27 m a vybojoval bronz. Kuba běžel také 60m př. za 8.78 s (18.místo), ještě větší očekávání měl v dálce, kde skočil jen 599cm a osadil 13. příčku. Kluci pak v neděli ještě společně s Danem Kostrhunem běželi štafetu 4x200m a obsadili pěkné 7. místo časem 1:34.60 minut.

V sektoru koule reprezentovala AK Olymp Brno juniorka Lea Vargová, té se podařilo vybojovat hezké 5. místo za 12.16 m. Lea dlouhodobě trénuje v Břeclavi. Výsledky z víkendového "gigantu" najdete zde.

Hlavní partner

FOSFA Sport FOSFA Sport

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Klára Klimovičová před 5 dny

Během prázdnin (tj čtvrtek a pátek, pondělí) se tréninky nekonají.

Klára Klimovičová před měsícem

Pozor, pozor!
Ve čtvrtek 22.2. se bude konat halový atletický víceboj pro závodníky přípravek;)
Závody se budou konat v klasickém čase tréninku.