TJ LOKOMOTIVA BŘECLAV

Marek Ošmera zvítězil na prvomájovém Přerovském pětiboji

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 1. května 2018 v 17:30.

Břeclavští sprinteři při ligovém startu na 100m v Uherském Hradišti. Zleva Pavel Horčička, Tomáš Oberndorfer a Marek Ošmera.

Přerov První květnový den se již tradičně koná v Přerově spolu s pětibojem také Memoriál Jaroslava Králíka ve sprinterském trojboji doplněné vrhačskými disciplínami. Hlavního závodu v pětiboji se zúčastnil také Marek Ošmera, který dokázal překonat všechny konkurenty ve startovním poli a vybojovat tak prvenství za zisk 3072 bodů.

Marek Ošmera začal solidní dálkou (669 cm), poté vyhrál v hodu oštěpem, když jako jediný přehodil padesátimetrovou hranici (50.88 m). Následoval běh na 200m (24.53 s), poté hod diskem, kde Marek se svým výkonem 36.33 m nebyl vůbec spokojen, přesto však i tuto vrhačskou minisoutěž vyhrál. Své celodenní snažení dovršil během na 1500 m (5:11.94 min).

Sprinterského trojboje se zúčastnilo celkem 30 žen, mezi nimi byli i naše dvě závodnice. Jana Lánská začala šedesátkou za 8.42 s, poté pokračovala stometrovým úsekem za 13.47 s. Na závěr proběhla 200m za 28.45 s a obsadila celkové 13. místo (2008 bodů). Její kolegyně Nikol Musilová skončila o příčku výše, když běžela 60 m za 8.51 s, na 100 m prohrála se svou oddílovou parťačkou těsně - 13.54 s. Nicméně rozhodující byla nejdelší trať, kde zaběhla výkon 27.76 s a nasbírala tak celkem 2026 bodů.

V kategorii mužů jsme měli jednoho zástupce, a sice Tomáše Abrmana. Ten nakonec skončil celkově na 22. místě za výkon 1802 bodů (7.81 - 12.30 - 25.15). Pomyslného vrhačského trojboje se zúčastnil náš vícebojař Jakub Lacina. Diskem hodil 33.82 m (2. místo), oštěp poslal do vzdálenosti 47.78 m (4. místo) a více než sedmikilovou koulí vrhl 11.52 m (2. místo).

Vyškov V nedalekém Vyškově se ve stejný den konal chodecký mítink s názvem Rozchodíme Vyškov. Druhého ročníku se zúčastnil náš chodec Zbyněk Herman spolu s kolegou Jaromírem Hlochem. Prvně jmenovaný neměl svůj den, když zašel 5 km na dráze za 28:20 min, přesto však ve své kategorii obsadil druhou příčku. Jaromír hloch skončil ve stejné kategorii čtvrtý za čas 32:36 min.

Kompletní výsledky z Přerovského pětiboje najdete zde.

Kompletní výsledky z Memoriálu Jaroslava Králíka najdete zde.

Výsledky z chodeckého Vyškova najdete zde.

Nepřehlédněte

Informace k GDPR

Krátce

Jaromír Hloch před 13 dny

Upozornění! Pro zájemce o atletickou přípravku pro sezonu 2018/2019 je k dispozici přihláška ve formátu PDF zde.

Jaromír Hloch před měsícem

V sobotu 30. června se v Uherském Hradišti koná 3. kolo I. ligy mužů a žen. Sraz všech závodníků a realizačního týmu je v 7:25, v 7:30 autobus odjíždí od Stadionu Lokomotivy. Prosíme všechny o dochvilnost.

Jaromír Hloch před 2 měsíci

V sobotu 9. června se ve slovinském Ptuji koná MU dorostu. Břeclavská atletika bude mít na tomto utkání jednoho zástupce Jakuba Petrjanoše, který se představí v trojskoku.