Oficiální web břeclavské atletiky

Muži zakončili sezonu 4. místem, ženy putují do baráže o udržení

Publikováno uživatelem Jaromír Hloch 27. srpna 2018 v 20:09.

Tomáš Vymyslický alias Dwain Hammer Chambers při startu na 200m na lize v Třinci.

Břeclav V sobotu 25. srpna se na domácím stadionu Lokomotivy uskutečnilo poslední 4. kolo I. ligy družstev mužů a žen. Muži i bez některých opor dokázali vybojovat 4. místo a i díky tomu, že Zlínu se vůbec nedařilo, skončili celkově na třetím místě za suverénní Opavou a také za Třincem. Ženy bohužel celou sezonu zaostávali za zbytkem tabulky a nebylo tomu jinak ani v sobotu v Břeclavi, tzn. že z toho je nakonec osmé místo a účast v baráži o setrvání v I. lize.

Největší porci bodů ve 4. kole (ale i celkově) zajistil Adam Formánek, který bral 2. místo v hodu diskem (41.74 m). Stejného umístění dosáhl také v kouli (13.75 m) a oštěp ukončil na třetím místě (56.02 m). Svým dílem přispěl také oběma štafetám. Zdatně mu sekundoval hostující překážkář Marco Adrien Drozda, který vyhrál 110 m př. (15.18 s). Druhé místo přidal na dlouhých překážkách (400 m př. - 55.56 s). Stejně jako Formánek byl členem obou bodujících štafet.

Roman Paulík vstoupil do závodu na 3 km odvážně a zezačátku táhl celé početné startovní pole, nakonec mu ovšem "utekl" Tomáš Lichý z Třince, a proto bral Roman 2. místo za solidní výkon 8:49.92 min. Na poloviční trati doběhl na 5. místě (4:09.25 min). Petr Zelinka přispěl body na 110 m př. (4. místo - 15.65 s) a také v trojskoku (5. místo - 12.78 m). V této disciplíně bodoval také Pavel Horčička (7. místo - 12.22 m) a Jakub Petrjanoš (4. místo - 13.33 m). Druhý jmenovaný zaznamenal 4. místo a solidní výkon i v dálce (632 cm). Marek Ošmera bodoval v kouli (4. místo - 12.63 m) a také v disku (7. místo - 35.67 m).

Břeclavští atletičtí fanoušci měli možnost v závěru dne vidět návrat sprinterské legendy Dwaina Chamberse (Tomáš Vymyslický). Po více jak roční pauze, kdy sbíral kilometry pouze na horském kole v terénu, jako finišman krátké štafety přispěl k osmému místu za čas 46.85 s.

V ženách byla již tradičně oporou vrhačka Leona Vargová. Ta ve 4. kole zajistila téměř 50% všech bodů našeho ženského oddílu. Vybojovala 2. místo v disku (42.32 m), 4. místo v kladivu (25.05 m) a 3. místo v kouli (11.86 m). Hostující Martina Vévodová doběhla druhá na nejdelší trati dne (5 km - 18:52.12 min). K tomuto výkonu přidala ještě 7. místo na 1500m (4:50.29 min). Třetí ve výšce skončila Anna Bravencová (168 cm), devátá na nejkratší sprinterské trati její kolegyně Nikola Herzová (13.05 s). Štěpánka Ošmerová přidala bod v kouli (9.12 m) a bod v disku (27.59 m), navíc běžela obě štafety. Oběma štafetám přispěla také Jana Lánská a Nikol Musilová.

Za celá čtyři soutěžní kola nedokázaly ženy bodovat v tyči, na 200 m, 400 m a 800 m. Nejsilnějšími disciplínami byly díky Leoně Vargové disk a koule, díky Aničce Bravencové výška a díky Martině Vévodové vytrvalostní tratě. I muži nezískali v disciplínách: tyč, 400 m, 800 m ani jeden bod. Naopak mezi nejsilnější disciplíny patřila chůze, disk, koule a krátké překážky. Poměrně slušný příděl bodů zajistil také oštěp a dlouhé běhy.

Kompletní výsledky z Břeclavi najdete zde.

Bodový stav jedn. závodníků, disciplín a družstev najdete zde.