Oficiální web břeclavské atletiky

MČR - dvě medaile, záplava finálových umístění a osobních rekordů.

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 8. března 2021 v 08:36.

Leona Mihalíková při vyhlášení běhu na 800m (MČR dorostu a juniorů v hale - Ostrava 2021).

Halové Mistrovství České republiky dorostu a juniorů se uskutečnilo tento víkend v ostravské atletické hale. Z celkem osmi vybraných závodníků našeho oddílu se zúčastnilo nakonec pouze sedm, Adam Procházka měl mírně pozitivní test na Covid 19 a nemohl se zúčastnit. Všichni závodníci předvedli velmi dobré výkony a do Břeclavi jsme přivezli dva cenné kovy (Jakub Petrjanoš stříbro a Leona Mihalíková bronz) a také spoustu finálových umístění, osobních a okresních rekordů.

Sobotní program začal rozběhy na 60m překážek. Jako první se představila Jana Piškulová. Byla to její premiéra na dorosteneckých překážkách a Jana si počínala výborně. Výkonem 9,03s obsadila ve svém rozběhu třetí místo, zajistila si postup do finále a vytvořila nový okresní rekord. Ve finálovém běhu běžela jen o dvě setinky pomaleji a obsadila velmi solidní sedmé místo. Na stejné trati se rozbězích představili také junioři. Nejprve Jakub Petrjanoš v prvním rozběhu obsadil v novém osobním rekordu 8,28 čtvrté místo a na čas s přehledem postoupil do finále. Ve druhém rozběhu se představil Tomáš Oberndorfer a nenechal nikoho na pochybách, že právě on je hlavním favoritem a zvítězil ve výborném čase 7,99s, vytvořil si nový osobní a okresní rekord a taktéž postoupil do finále. Nicméně ve finálovém běhu se i on přesvědčil, že překážky jsou technicky velmi náročná a hlavně nevyzpytatelná disciplína. Tomášovi se stala osudná kolize hned na první překážce, spadl a závod nedokončil. Škoda, ale určitě bude mít v nadcházející sezóně spoustu možností jak si nepovedený závod vynahradit. Jakub Petrjanoš se ve finále pral s překážkami velmi statečně a časem 8,34s obsadil pro něj velmi dobré páté místo, jeho hlavní disciplíny měly ale přijít až v dalším programu mistrovství.

V rozbězích na 60 m se představila také sprinterka Eliška Grzybová. Čas 7,94s byl pro ni sice lehkým zklamáním, nicméně znamenal postup do finále, ve kterém Eliška obsadila osmé místo časem 7,97s. Eliška asi očekávala od svého vystoupení víc, ale věříme, že i pro ni bude finálová účast motivací do dalšího tréninku.

Svou premiéru v trojskokanském sektoru zažil Erik Slatínský. Erik se celou loňskou sezónu trápil s různými zdravotními problémy a tak v závodě ještě troskok neskákal. Jeho premiéra byla ovšem velmi vydařená. Výkon 13,43m zaskočil asi nejen Erika ale i ostatní soupeře, kteří s ním v závodě museli svést velmi ostrý souboj o medaile. Na Erika zbyla ovšem ta bramborová, i tak je ovšem jeho výkon velkým příslibem do letní sezóny.

Sobotní program pokračoval rozběhy na 800m, ve kterých nastoupila juniorka Leona Mihalíková, ta se představila v prvním rozběhu. Vítězství a čas 2:20,73 znamenal přímý postup do finále, ve kterém se Leona chtěla poprat o jednu z medailí. Na 400m se představila dorostenka Jana Piškulová, pro kterou to byla halová premiéra na této trati. Jana se nechala při seběhu trochu zavřít, což ji výrazně zpomalilo ale výsledný čas 59,39 je velmi solidní. V juniorské kategorii se představila Katka Osičková. Ta si počínala takticky velmi dobře a v novém osobáku si časem 58,43s zajistila postup do nedělního finále!

Na závěr sobotního programu se troskokanském sektoru představil také junior Jakub Petrjanoš. Dokázal potvrdit pozici spolufavorita závodu a v sektoru si doskákal pro stříbrnou medaili. Z výkonu 14,13m byl Jakub asi trochu zklamaný (letos již 14,50m), nicméně medaile a překonání čtrnáctimetrové hranice a se počítá a třeba si výrazné zlepšení ponechal na letní sezonu.

V nedělním programu se nejprve představil Erik Slatínský ve výškařském sektoru. Zde se mu nevedlo tak jako v trojskoku a výkonem 173cm obsadil deváté místo.

Finálový běh juniorek na 800m přinesl první medaili z vrcholné akce pro Leonu Mihalíkovou. Počínala si velmi dobře takticky, v poměrně rychle běženém závodu se neustále držela na medailových pozicích a po zásluze ji po závodě visela na krku bronzová medaile. Čas 2:15,85 je jejím halovým osobákem a také určitě motivací k dalšímu zlepšení a usilovnému tréninku.

Velmi odvážně a výborně takticky si ve finále na 400m juniorek vedla Katka Osičková. Rozběhla svůj finálový běh velmi rychle a odměnou jí byl nový osobák 58,01s a výborné páte místo na MČR!

Jako poslední se dálkařském sektoru představil Jakub Petrjanoš, který si chtěl především ověřit svoji formu v disciplíně, ve které letos ještě neabsolvoval ani jeden závod. Závod se mu velmi vydařil, výkon 680cm znamenal výborné čtvrté místo, nový osobní rekord a také výrazně zlepšenou náladu z lehkého zklamání z výkonu v troskoku.

Suma sumárum: dvě medaile, dvě čtvrtá, dvě pátá místa, postupy do finále, dva okresní rekordy a spousta osobáků rovná se velmi vydařené vystoupení našich závodníků na MČR a také velký příslib do nadcházející letní sezóny, která už snad proběhne v lepší postcovidové době.