Oficiální web břeclavské atletiky

MČR mládeže, bronz pro Janu Piškulovou, třikrát těsně pod medailí!

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 22. června 2022 v 12:20.

Jana Piškulová

Celkem pět mladých atletů našeho oddílu se zúčastnilo víkendového MČR juniorů a dorostu v atletice. Na medailovou radost si museli počkat až do posledního závodu, ovšem celkově se dá jejich vystoupení hodnotit jako velmi úspěšné. Pojďme ovšem hezky popořadě. Jako první se do soutěže dorosteneckých oštěpařů zapojil Štěpán Paulík. Ten se celou soutěž držel na bronzové pozici, o kterou přišel až v poslední sérii hodů. S výkonem 56,08 ovšem byl Štěpán velmi spokojený. V oštěpařském sektoru se představil také junior Adam Procházka. Ten přišel o začátek sezóny díky smolnému zranění a do mistrovského závodu nastoupil s minimem závodních hodů. S hodem 55,19 byl sice Adam spokojený, ale ten nestačil v nabité konkurenci na postup do užšího finále a Adam skončil devátý.

S medailovými ambicemi vstupovala do závodu na 100m překážek dorostenka Jana Piškulová. Rozběh se jí velmi vydařil, vyhrála jej v čase 13.86 a v pohodě postoupila do finále. Ve finálovém běhu se Janě velmi vydařil start, ovšem zaváhání na čtvrté překážce jí stálo medaili a Jana doběhla na čtvrtém místě, těsně za medailí. Čas 13.96 slzy zklamání, ale překážky jsou prostě zrádná disciplína a za každou chybu se platí.

Do rozběhu na 800m nastoupila juniorka Leona Mihalíková. Ta si počínala s velkým přehledem a do finále postoupila z první pozice časem 2.16.63 a podařilo se jí ušetřit spousty sil na neděli.

Na závěr sobotní programu se představila Jana Piškulová v rozběhu na 400m. Počínala si velmi suverénně, svůj rozběh vyhrála v čase 56.40 a těšila se také na nedělní finále.

Jako první z našich adeptek na medaili se představila Leona Mihalíková. Ta si počínala výborně a držela se velkou část závodu na třetí pozici. O tu bohužel těsně přišla v samotném závěru, kdy jí došly síly a skončila na nepopulárním čtvrtém místě. Předvedla ovšem výborný výkon, hodnota jejího nového osobáku je 2.11.35.

V soutěži trojskokanů se představil junior Erik Slatínský. Počínal si velmi dobře, bojoval, skočil si nový osobní rekord 13,68, který v nabité konkurenci stačil na páté místo, což pro něj určitě znamená velký úspěch, který by ho měl povzbudit v další atletické kariéře.

Medailová radost přišla až v samém závěru mistrovství. Postarala se o ni Jana Piškulová ve finále na 400m. Závod rozběhla velmi rychle, držela se v čele starovního pole a přestože jí v závěru lehce došlo doběhla v novém PB 55.81 na bronzové pozici! Je to další madaile pro Janu v její zatím nejlepší atletické sezóně, kdy si pověsila na krk již čtvrtou medaili z Mistrovství České republiky. Jana si díky svým výkonům vybojovala nominaci do mezistátního utkání. Takže velká gratulace a třeba už si příště doběhne i pro vysněný mistrovský titul.