Oficiální web břeclavské atletiky

Zlato a dva bronzy z Mistrovství ČR žactva v Jablonci nad Nisou

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 19. září 2022 v 15:25.

Richard Březovič

Celkem tři medaile, z toho jedno zlato, dva bronzy plus další dvě čtvrtá místa a navrch dva okresní rekordy si přivezla z deštivého Jablonce nad Nisou početná výprava závodníku našeho oddílu. Ve výborné formě se představil především Richard Březovič, který nejprve v novém OR 16,00m získal bronz ve vrhu koulí. Richard překonal výkon Adama Horáka o 20cm. S medailí z koulařského sektoru nastoupil k soutěži oštěpařů. Zde jako jediný překonal hranici 60m, jeho výkon ze čtvrté série 61,39 znamenal zlatou medaili a také hodnotu nového okresního rekordu. Zde Richard překonal vlastní výkon ze začátku sezóny.

O druhý bronz se postarala Adéla Fojtová v běhu na 800m. Ta po suverénním postupu z rozběhu se po celé finále držela na medailových pozicích. Nakonec finišovala na skvělém třetím místě v čase 2:18.70. Pro Adélu je to první medaile z mistrovských závodů, zatímco Richard Březovič má již dvě zlata z Olympiády dětí a mládeže.

Ve výškařském sektoru se představila hned trojice zástupců našeho oddílu. Nejvíce se dařilo Vojtovi Homolovi, který výkonem 184 cm obsadil čtvrtou příčku. Jakub Sýkora výkonem 175 cm obsadil sedmé místo, Vítek Elsner skočil 167cm a skončil devátý. Ve finále na 1500 m se představil Patrik Totka. Patrik skončil také těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě za výkon 4:31.48.

V rozbězích se představila Ema Mwanyolo na 150m - 21,11 a Nikola Seďová na 200m překážek - 32.99.