Oficiální web břeclavské atletiky

Bronz z halového MČR za nový osobní rekord pro Adélu Fojtovou

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 26. února 2023 v 19:07.

Adéla Fojtová

Pětice našich atletů se představila na víkendovém Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v ostravské hale. Nejlépe se dařilo dorostence Adéle Fojtové. Ta s přehledem dokázala postoupit ze sobotních rozběhů do nedělního finále v běhu na 800m. V něm se dlouhou dobu držela na druhé pozici za suverénní Adélou Holubovou z Českých Budějovic, ovšem při náběhu do posledního kola se před ni dostala Ema Berková ze Šumperka se kterou svedla velmi těsný souboj v cílové rovince o stříbrnou medaili, který bohužel vyšel lépe pro šumperskou závodnici o pouhých šest setin sekundy. I tak z toho ovšem byla skvělá bronzová medaile za nový osobní rekord 2:13,41!

V koulařském sektoru se představil také dorostenec Richard Březovič, který po přechodu na těžší kouli obsadil výkonem 14,37 osmé místo. Stejné místo si vyskákal ve výškařském sektoru dorostenec Vítek Elsner, který si vyrovnal svůj osobní rekord 185cm. Naopak ve stejné soutěži se příliš nedařilo Vojtěchu Homolovi, který se musel spokojit s výkonem 177cm a obsadil 11.místo. Z rozběhů do finále nepostoupila ani sprinterka Emma Mwanyolo, ta zaostala desetinu za svým osobákem, čas 8.02 na postup nestačil.