Oficiální web břeclavské atletiky

První den HMČR žáků, šesté místo Lukáše Drobiliče, postup Matyáše Kocmana

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 5. března 2023 v 06:08.

Mezikrajové utkání mladšího žactva v Olomouci 2022

V ostravské atletické hale probíhá tento víkend Mistrovství České republiky žactva. V úvodní den šampionátu se představila trojice našich mladých závodníků, kteří ještě loni závodili  v kategorii mladších žáků. Ve finále dálky bojoval velmi dobře Lukáš Drobilič, ten svého maxima dosáhnul již v první sérii výkonem 586cm, v dalším průběhu se ovšem již nedokázal zlepšit a v konečném pořadí mu patří šesté místo. Lukáš se bude jistě více těšit do výškařského finále, které se uskuteční v neděli a do kterého bude nastupovat z pozice lídra letošních tabulek.

Leaderem letošních tabulek na 800m je Matyáš Kocman, ten se představil ve druhém rozběhu. Počínal si velmi suverénně, zvítězil svým oblíbeným způsobem start-cíl, odměnou mu byl nový PB 2:04.39 a upevnění pozice na čele lotošních žákovských tabulek. V nedělním finále tak bude Matyáš jistě jedním z kandidátů na vítězství.

Ze stejné pozice nejlepšího závodníka letošní sezóny nastupoval do rozběhů na 300m Richard Smolík. Bohužel se na jeho výkonnosti projevilo nedávné onemocnění, v rozběhu skončil na třetí pozici a do zítřejšího finále se nepodívá. Čas 38.48 je asi o jednu sekundu za Richardovým osobákem.