Oficiální web břeclavské atletiky

Vítězství družstva starších žáků v Mistrovství JMK. Matyáš Kocman překonal okresní rekord!

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 24. června 2023 v 22:48.

Vítězné družstvo starších žáků Přebor JMK Vyškov 2023

Vítězná sezóna starších žáků pokračuje! Po úvodních dvou kolech soutěže družstev starších žáků, které byly rozděleny do skupin jih a sever se nejlepší týmy střetly ve finálovém závodě na vyškovském stadionu. Naši kluci nenechali nikoho na pochybách, že jsou letos v rámci kraje nejlepší. Zvítězili  s více než stobodovým náskokem před družstvem Moravská Slávia Brno. I přes výborné výkony všech závodníků je potřeba vyzdvihnout výkon Matyáše Kocmana, který si tentokrát vyzkoušel trať 1 500m a hned z toho bylo překonání výkonu Matěje Osičky z roku 2014 a výkon 4:16.29! Tímto časem se zařadil na druhé místo průběžných tabulek ČR. navíc je třeba poznamenat, že tento výkon dosáhnul Matyáš v sólovém závodě, v konkurenci s ostatními běžci můžebýt jeho čas ještě zajímavější!

Nenechali se zahanbit také další opory družstva, hned tři individuální vítězství zaznamenal Richard Smolík (150m, 300m, dálka) navíc v dálce v novém PB 612cm, ve výšce zvítězil Lukáš Drobilič, v oštěpu triumfoval Matěj Režňák, v hodu kladivem Filip Červenka, a ve štafetě na 4x300m. Nové osobní rekordy si připsali také Zbyněk Sem, který finišoval na 150m v čase 17.92 na druhém místě a druhé místo v osobáku si připsal také Jaroslav Tuček v kouli za výkon 11.83m.

Děvčata zaznamenala tři individuální vítězství a to v hodu diskem, kde zvítězila Veronika Trubačová, v závodě na 1 500 zvítězila Barbora Konečná a také ve skoku o tyči kde triumfovala hostující Valentýna Rygarová. Děvčata obsadila v Mistrovství JMK třetí místo a také postoupila do semifinále Mistrovství Moravy a Slezska.