Oficiální web břeclavské atletiky

Zlato z MČR pro Matyáše Kocmana i Lukáše Drobiliče!

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 17. září 2023 v 18:07.

Lukáš Drobilič a Matyáš Kocman

Dvě zlaté medaile získali závodníci našeho oddílu v nedělním programu Mistrovství České republiky staršího žactva v Břeclavi. Nejprve se ke svému finálovému závodu postavil Matyáš Kocman v běhu na 800m. Matyáš patřil k hlavním favoritům finálového běhu, jako jediný ze startovního pole měl osobák pod dvouminutovou hraníci. Samotné finále se rozhodnul absolvovat tak jak to má rád, tedy rychlé tempo od začátku závodu a věřil, že soupeři se jej nedokáží udržet. Závod rozběhl dábelsky rychle, první kolo za 56,5s za sebou si nicméně vezl trojici soupeřů, kteří se jej nechtěli pustit. Jejich odpor Matyáš zlomil až v cílové rovince díky obrovskému úsilí a pro zlato si doběhl v novém okresním i osobním rekordu 1:58,17! Úžasný výkon!

O druhou zlatou medaili se zasloužil Lukáš Drobilič, který zvítězil ve svém oblíbeném skoku vysokém do kterého vstupoval jako hlavní favorit soutěže. Lukáš vynechal dvě úvodní postupné výšky a poprvé se představil na 172cm úspěšně. Celou soutěží prošel vcelku hladce, na první pokus zdolal i laťku ve výšce 186cm a tento pokus znamenal zlatou medaili pro Lukáše. Ten si následně nechal zvýšit na hodnotu nového okresního rekordu 195cm a jeho pokusy i na této výšce byly velmi nadějné. Velká gratulace ke zlatu! Ve výškařském finále nastoupil také Jan Tančinec, jeho výkon 172cm stačil na osmé místo.

V oštěpařském finále se představil Petr Šrámek ve třetí sérii se dokázal zlepšit na 47,17, což je jeho nový osobní rekord a ve finálovém závodě skončil devátý, jako první nepostupující do užšího finále. V závěrečné štafetě na 4x300m se představila naše chlapecká štafeta ve složení Vít Krůza, Matyáš Kocman, Petr Šrámek a Lukáš Drobilič a časem 2:36,59 obsadila velmi solidní osmé místo.