Oficiální web břeclavské atletiky

Úspěšné halové MČR žactva - tři zlaté a tři stříbrné medaile

Publikováno uživatelem Jiří Petrjanoš 3. března 2024 v 21:05.

MČR žactvo Praha 2024

Celkem jedenáct závodníků našeho oddílu se zúčastnilo víkendového Mistrovství České republiky žáků v pražské hale Otakara Jandery. A vystoupení našich závodníků bylo velmi úspěšné, oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav se stal vůbec nejúspěšnější výpravou celého mistrovství. Zisk celkem šesti medailí naprosto předčil očekávání!

Mistrovský titul získali postupně Matyáš Kocman v běhu na 800m, Richard Smolík v běhu na 300m a Lukáš Drobilič ve skoku vysokém. Matyáš Kocman po přesvědčivém vítězství v sobotním rozběhu si suverénně počínal i ve finálovém závodě, při kterém před sebe v průběhu celého závodu nikoho nepustil a svým oblíbeným stylem start cíl si v nejlepším letošním českém výkonu 1:58,82. Také Richard Smolík při svém tažení za titulem dokázal výrazně posunout hranici nejlepšího výkonu v ČR, ten překonal již v rozběhu časem 36,10 a přiblížil se k němu ve finálovém závodě, čas 36,19 znamenal mistrovský titul pro Richarda, jehož v minulé sezóně při důležitých závodech provázela smůla. Roli favorita ve výškařském sektoru potvrdil Lukáš Drobilič, procházel celou soutěží s přehledem a zlato získal za výkon 186cm. Poté si posunul laťku na stojanech do výšky 196cm, zde již ovšem úspěšný nebyl, částečně i proto, že se v myšlenkách soustředil i na závěrečnou štafetu.

Medailová sbírka začala již v sobotu, kdy padaly nejenom medaile, ale i osobáky. Výborný výkon předvedl v dálkařském sektoru Lukáš Drobilič, za nový osobní rekord 650cm si pověsil na krk stříbrnou medaili, ke zlatu chyběl pouhý centimetr! Výrazně vylepšil své osobní maximum v běhu na 60m také Richard Smolík, již v rozběhu předvedl 7,21s, zvítězil ve svém rozběhu a s přehledem postoupil do finále. V něm se mu příliš nepovedl start, ale další kvalitní čas 7,24 znamenal pro něj stříbrnou medaili. Třetí stříbrná medaile cinkla v závěrečné štafetě na 4X200m. Čtveřice ve složení Richard Smolík, Lukáš Drobilič, Rostislav Bína a Matyáš Kocman dokázala ve finále zaběhnout nový okresní rekord 1:35,14 a ve vyrovnaném závodě obsadila druhé místo!

Také další závodníci předvedli výborné výkony na hranici, nebo dokonce nové osobáky. Výškař Robin Chládek si dokázal osobák vylepšit o 8cm a za za výkon 180cm obsadil čtvrté místo, ve stejné soutěži si Ondřej Varga osobák 176cm vyrovnal a byl šestý.

V rozbězích se představili Anna Karolína Adamcová na 60m (8,11) na 150m (19,33 PB) Rostislav Bína na 60m (7,65) i na 150m (17,94), Ondřej Varga na 300m (38,89 PB) a Dan Herman (40,59) Eliška Zapletalová na 800 (2:30,78) v dálkařském sektoru Veronika Janíková (497cm) a v kouli Matěj Režňák, kterému se nedařilo a měl tři neplatné pokusy.